Ana Sayfa Ev MUTFAK Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz ettirmeyi başaran, bu özellikleri ile kadınların en büyük yardımcısı haline gelen mikrofiber bez özellikleri nelerdir? Mikrofiber bezi kullanmak sağlıklı mı? Faydalar zararları nelerdir?

Mikrofiber temizlik bezlerinin hammaddelerinde polyamadi ya da polyester elyaf bulunmaktadır. Mikrofiber bezler çok inceltilmiş ipliklerden meydana gelen bir temizlik bezidir. Mikrofiber bezler saç telinden bile kat kat ince ipliklerden meydana gelmiştir ve temizlik konusunda hemen hemen tüm kadınların yardımına koşar hale gelmiştir. En büyük özelliği zamandan tasarruf sağlamasıdır ve bu nedenle çok fazla tercih edilmektedir. Mikrofiber bezlerin iplikleri, kılcal damarların işletiş özelliğine benzer şekilde çalışmaktadır. Mikrofiber bezler hem nemli hem de kuru olarak kullanılabilmektedir. Nemliyken zeminlerin temizlenmesini kuruyken ise toz alma özelliği ile her iki durumda da kullanılabilmektedir. Mikrofiber bezi mutfağınızda neden kullanmalısınız?

Mikrofiber Bezlerin Özellikleri Nelerdir?
  • Miktofiber bezlerin, diğer bezlerden en büyük farkları diğer bezlere oranla 10 kat daha fazla emiş gücüne sahip olmasıdır.
  • Mikrofiber bezler sahip oldukları özellikler itibari ile bakteri barındırmayan bir özelliğe sahiptir.
  • Mikrofiber bezler kullanıldığında yüzey temizliklerinde ekstra bir temizlik malzemesi kullanılmasına gerek duyulmaz. Hatta temizlik malzemeleri olmadan kullanıldıklarında daha uzun süreli kullanılabilirler. Ayrıca sadece su ile kullanıldıklarında bu bezlerin ömrünü uzatmaktadır.
  • Mikrofiber bezler deterjansız kullanım özelliği olduğunda astım hastalarının güvenle kullanabileceği bir bez olma özelliğine sahiptir.
  • Bu bezlerin bir başka önemli özelliği de herhangi bir temizlik malzemesi kullanılmasa da yağların çözebilme özelliğidir.
  • Mikrofiber bezler hem nemli hem de kuru olarak rahatlıkla kullanılabilir
  • Mikrofiber bezler narin yüzeylere zarar vermemektedir. Her yüzeyde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Yumuşak bir dokuya sahiptir. Mikrofiber bezleri farklı amaçlar için kullanabilirsiniz
  • Mikrofiber bezlerin bir başka özelliği de gözle görülemeyen ufak parçaları dahi toplamasıdır.
  • Özellikle alerjisi ve astımı olan kişiler için özellikle tavsiye edilmektedir. Mikrofiber bezlerin toz alma özelliklerinin yanı sıra toz itme özellikleri de bulunmaktadır. Mikrofiber bezle tozu alınmış yüzeyler daha geç bir şekilde tozlanmaktadır.
  • Mikrofiber bezler mutfakta, banyoda, aynalarda, araba temizliklerinde, pencerelerin temizliğinde, televizyon ve bilgisayar temizliklerinde, mermer ve sert yüzlerin temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir üründür.

Mikrofiber bezlerin en büyük özellikleri kullanımı için deterjan gerektirmemesidir. Deterjan kullanılmaması ile birlikte özellikle çocukların deterjandan görebilecekleri zararlarda bertaraf edilmiş olmaktadır. Alerjik vakaları olan astım hastaları için de deterjan kullanılmaması açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Mikrofiber bezler çok ince iplerin bir araya gelmesi ile birlikte sıklaştırılarak oluşturulan bir temizlik ürünüdür. Kısa sürede birçok yerin temizlenmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Mikrofiber bezler bu özellikleri ile kadınların işlerini kolaylaştırmış ve kadınlar için aranan bir temizlik ürünü haline gelmiştir. Kadınların en büyük sorunu inatçı yağ tabakalarıdır. Mikrofiber bez ile birlikte deterjana bile gerek kalmadan inatçı yağ tabakalarından kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu özelliği nedeni ile mikrofiber bezler, birçok kadının temizlik ürünlerinde tercih nedeni haline gelmiştir. Kullanımı günden güne artan mikrofiber bezlerin, en çok tercih edilmesinin bir başka nedeni ile oldukça ekonomik olmasıdır. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan bu bezler kadınların en büyük yardımcısı konumundadır. Mikrofiber mobilyalar güvenle nasıl temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ayakları Ayakkabı İçinde Sıcak Tutacak Yöntem

Kış ve dışarısı gittikçe soğuyor. Bu düşük sıcaklıklar ellerinizin ve ayaklarınızın donuyormuş gibi hissetmesine...

Koli Bandının 5 Farklı Pratik Kullanımı

Koli Bandının 5 Farklı Pratik Kullanımı. Koli bandını sadece kolileri bantlamak için mi kullanıyorsunuz?...

Sihirli Süngerle Bu 5 Şeyi Asla Temizlemeyin

Sihirli Silgi Sünger bir çok kadının evinde kullandığı temizlik araçlarından biri halinde. Diğer tüm...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Baharatlar Yararları İçin Nasıl Kullanılmalı?

Evde sürekli yemek yapıyorsanız muhtemelen eviniz baharat deposuna dönmüştür. Peki bunları doğru sakladınız mı? Baharatları doğru saklayarak ve doğru bir şekilde kullanarak istediğiniz faydayı...

Fırında Hızlı Yoğurt Nasıl Yapılır?

Günümüzde herkes yoğurdunu evinde yapmak istiyor. Tıpkı anne ve büyük annelerimiz gibi. Piyasada satılan yoğurtların bozulmadan buzdolabında haftalarca hatta aylarca kalması içindeki katkı maddelerinden...

Ayakları Ayakkabı İçinde Sıcak Tutacak Yöntem

Kış ve dışarısı gittikçe soğuyor. Bu düşük sıcaklıklar ellerinizin ve ayaklarınızın donuyormuş gibi hissetmesine neden olabilir. Uzun bir yürüyüşten sonra eve geldiğinizde ayaklarınız donmuş...

Saç Kremi Kullanırken Yapılan 5 Hata

İyi bir şampuanın ardından saç kremi ve ara sıra: bir saç maskesi. Çoğu insan için bu, saç bakımına genel yaklaşımlarıdır. Ama uzmanlar saç kremi...