Ana Sayfa HAYAT Camdaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Camdaki Çizikler Nasıl Giderilir?

0
2832
Camdaki Çizikler Nasıl Giderilir?
Camdaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Camdaki Çizikler Nasıl Giderilir? Evdeki cam eşyalarda gözünüzü rahatsız eden çizikler oluştuysa ve çizik, tırnağınızın genişliğinden daha küçükse bunu, diş macunu ya da tırnak cilası gibi ev çözümleriyle yok edebilirsiniz.

Diş Macunuyla Cilalamak
Temiz bir bez yardımıyla camı yıkayın ve üstünde hiç birikinti kalmadığından emin olun. Çiziği tamir etmeye girişmeden önce camı kurumaya bırakın. Gözlükteki Çizikleri Yok Etmenin 7 Yolu

Bir mikrofiber bezi hafifçe ıslatın. Temiz ve havsız bir bezi musluktan akan ılık suyla ıslaın ve bezi iyice sıkın.

Tüpten bezin üstüne bezelye tanesi büyüklüğünde diş macunu sıkın. Çizik giderme için en iyisi jel olmayan beyaz diş macunu, özellikle de içinde karbonat bulunandır.

Bezi ve diş macununu çizilmiş bölgeye uygula. Küçük ve dairesel hareketlerle 30 saniye boyunca ovalayın.

Bölgenin nasıl göründüğüne bakın. Çiziği en aza indirgemek için diş macununu birkaç kez sürmeniz gerekebilir. Adımları tekrarlayın, beze diş macunu sürüp dairesel hareketlerle 30 saniye daha uygulayın. Cam Neden Gazete Kağıdıyla Temizlenmeli?

Yeni ve temiz bir bez alıp musluğun altında ıslatın. Nemli bezle camı bir kez daha silin. Bu, camı parlatacaktır.

Karbonatla Aşındırmak
Eşit miktarda suyla karbonatı karıştırın. İkisinden de birer kaşık yeterli. İyi karıştırın ve topaklanmasını önleyin.

Bu sefer de yeni bir bez kullanın. Bezi parmaklarının etrafına dolayıp macuna iyice bastır. Macunu cama sürün ve dairesel hareketlerle çiziği ovalayın. Bunu sakın 30 saniyeden fazla yapma ve çiziğin geçip geçmediğine bakın. Bardaklarınızın Işıl Işıl Olmasını Sağlayabilirsiniz

Camı durulayın ya da temiz bir bezle silin. Çiziğin olduğu bölgeyi, hiç karbonat macunu kalmadığından emin olana kadar iyice temizleyin.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın