Ana Sayfa HAYAT Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

0
2460
Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?
Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir? Polar kıyafetlerin sıcak ve yumuşak tutma özelliğinden dolayı pek çok kişinin tercihi olsa da, zamanla polar kıyafetlerde oluşan tüylenme görüntünün oldukça bozulmasına neden olmaktadır. Polar kumaşın kalitesinden ve yıkamadan dolayı oluşan bu tüylenmelerin önüne geçmek için pek çok yöntem vardır. Uzun süre kullanmadan dolayı oluşan tüylenme için, tüy toplayan aletler yardımıyla tüyler temizlense de, yeni alınan bir polar kıyafetin tüylenmesini önlemek için önceden bazı önlemlerin alınması gerekiyor. Polar Astarlı Ceket Nasıl Yıkanmalı?

Polar Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Polar kıyafetlerde kullanılan kumaşların kalite bakımından farklı oluşu, bazı polar kıyafetlerin kısa sürede tüylenmesine neden oluyor. Oldukça can sıkıcı bir durum olarak tüylenmenin önüne geçmek için, kıyafetlerin önceden buzlukta bekletilmesi gerek efsanesi, gerçekte hiçbir etkisi olmayan yöntemlerden biridir. Bu nedenle en etkili önlem olarak, kaliteli polar kumaşlı kıyafetler tercih etmeye özen göstermek gerekir. Ayrıca tüylenmeye etkisi oldukça fazla olan yıkama işlemi sırasında makinenin çok aşırı doldurulmamasına dikkat etmek gerekiyor. Diğer yandan polar kumaşa zarar verecek sertlikte olan kumaşlarla birlikte polar kıyafetin yıkanması tüylenmeyi çoğaltan unsurlar arasındadır. Giysilerde tüylenme nasıl giderilir?

Polar Kıyafetlerden Kolay Tüy Temizleme Yolları

Sık dokulu komaların zamanla tüylenme yapması kaçınılmaz sonlardan biridir. Alınan bazı önlemler ile tüylenme geciktirilse de, yıkama ve kullanma sırasındaki tüylenmelerden kurtulmak oldukça kolaydır. Düz bir yapıya sahip olan polar kumaşlarda daha net belli olan tüylenmeler el ile temizlemek oldukça kolaydır. Ayrıca yumuşak bir fırça yardımıyla polar kıyafetin ters yönde taranması tüylerin tarağa geçmesini sağlayacaktır. Bilinen yöntemlerden biri olarak, tüylenmiş kıyafetin jilet ile tüylerinden temizlenmesi dikkatle yapılması gereken bir yöntemdir. Bu nedenle öncelikle gözden çıkarılan kıyafetlerde denedikten sonra,  polar kıyafette denenmelidir. Kazaklarınızı kurtarmak için 10 ilginç yöntem

Tüylenen Polar Kıyafetin Koli Bandı İle Temizlenmesi

Kıyafetlerinin düzgün ve şık görünmesi isteyen bayanların karşılaştıkları sorunlara karşı geliştirdikleri çözüm önerileri artık sınır tanımıyor. Kıyafetlerin tüylenme sorununu ortadan kaldırmak için koli bandının kıyafete yapıştırılıp çekilmesi işlemi ile tüylenmeden kurtulmak pratik ve yaygın olan bilgiler arasındadır. Genellikle kazaklarda görülen tüylenmeler için bu yöntem en ideal olanıdır. Sürekli olarak tüylenme problemine karşı bu yöntem tekrarlanarak, uzun süre en sevilen kıyafetleri giymek mümkündür. Kazaklar nasıl yıkanmalı?

Tüylenen Polar Kıyafetler İçin Çözüm Önerileri

Rahat ve hafif olan polar kıyafetler çok fazla tercih edilse de, çabuk tüylenmeye müsait bir kumaş türüne sahip olması, sahiplerini oldukça uğraştırmaktadır. Bu tür kıyafetlerin daha uzun süre tüylenmeden kullanılması için, çamaşır makinesinde kullanılan deterjana dikkat edilmesinde fayda vardır. Kıyafet ile direkt olarak etkileşime geçen toz deterjan yerine, sıvı deterjanlar tercih edilmelidir. Sert olan toz deterjan tanelerinin polar kıyafete zarar vererek tüylenmeye yatkın hale getirmesi muhtemeldir. Bu nedenle özellikle tüylenmeye başlayan kıyafetlerin temizliği için sıvı deterjan kullanmaya dikkat etmek gerekir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın