Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

0
617
Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika
Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için harikalar yaratabilir. İşte aspir yağının cildiniz için faydaları…

1. Akne ile savaşır

Yaklaşık % 70’ini oluşturan linoleik asit bakımından zengin aspir yağı, sivilce ile boğuşurken cildinizin ihtiyacı olan şeydir. Zayıf linoleik asit seviyeleri, cildinizde, saçınızda ve tırnaklarınızda mevcut olan bir protein olan keratin seviyelerinin arttığını gösteren bir durum olan hiperkeraratizasyona neden olabilir. Bu, ölü cilt hücrelerinin eğilmek yerine birbirine yapışmasına neden olarak cilt gözeneklerinin ve sivilcelerin tıkanmasına neden olur. Bu yüzden yeni gelişen sivilceleri sıkmak ve siyah noktalara veya beyaz noktalara dönüşmeden önce mikrokomonların üstesinden gelmek için bazı aspir yağı sürün. Aspir yağı nedir? Faydaları nelerdir?

2. Cildinizin Rengini Aydınlatır

Cildiniz güneş ışığına maruz kaldığında melanin olarak bilinen doğal bir pigment seviyesini yükseltir. Melanin cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur ve cildinizi daha koyu hale getiri. Ancak araştırmalar linoleik asidin cilt aydınlatma özelliklerinin olduğunu göstermektedir. Melanin üretimini baskılayabilir ve ultraviyole radyasyona maruz kalmanın neden olduğu hiperpigmentasyonu azaltabilir.

3. Kırışıklıklar ve Kuru Ciltlerle Savaşır

Aspir yağı genç ve esnek cildin sırrını koruyabilir mi? Araştırma öyle görünüyor. Bir çalışma, diyetleri yüksek miktarda linoleik asit içeren orta yaşlı kadınların daha az kuru ve daha az kırışıklığa sahip daha iyi bir cilde sahip olduğunu buldu. Bu nedenle, pişirme işleminize aspir yağı ilave etmek, daha genç bir cilde dönüşebilir. Ayrıca aspir yağı, cildinizin yaşlanmasını ve kırışmasını azaltan güçlü bir antioksidan olan E vitamini bakımından zengindir. 100 gram aspir yağı, günlük değer ihtiyacınızın % 200’ünden fazlasını karşılayan E vitamini içerir.

4. Yaraları iyileştirmeye yardımcı olur

Araştırmalar, hem topikal uygulamanın hem de oral linoleik asidin uygulanmasının, yara iyileşmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Linoleik asidin tüketilmesinin yeni kan damarlarının oluşumunu indüklediği ve yara iyileşmesini iyileştirdiği bulunmuştur. Aspir yağı nasıl kullanılır?

5. Cilt Bariyeri İşlevini Yapar

Cildinizin en dış tabakası önemli bir rol oynar. Vücudunuz ve çevre arasında bir engel görevi görür ve yalnızca alerjenlerin, tahriş edici maddelerin ve zararlı mikropların vücudunuza girmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzdaki su kaybını da engeller. Ancak, esansiyel yağ asitlerinde eksikseniz, cildinizin bariyer fonksiyonunu tehlikeye girebilir. Çalışmalar, linoleik asidin tatbik edilmesinin veya tüketilmesinin bunu düzeltebileceğini ve cildin normal bariyer fonksiyonunu eski haline getirdiğini göstermektedir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın