Ana Sayfa GÜZELLİK EL + AYAK BAKIMI Kuru Eller İçin El Balsamı

Kuru Eller İçin El Balsamı

0
688
Kuru Eller İçin El Balsamı
Kuru Eller İçin El Balsamı

Kuru Eller İçin El Balsamı. Soğuk kış aylarında elleriniz kuruyor olabilir veya sık sık el yıkamanız sebebiyle ellerinizi bir türlü yumuşatamıyorsanız kalın ve kremsi bir balsam kullanmanız gerekir. Özellik covid sebebiyle eller günde defalarca yıkanıyor, dezenfekte ediliyor. Bu tür kremler diğerlerine göre pahalıdır. Ayrıca toksik içermeyen bir el balsamını kendiniz yapabilirsiniz.

Bu balsamın asıl güzelliği balmumu ve baldan yapılmış olmasıdır, bu nedenle yaralar üzerinde de kullanılır. Bal yaraları iyileştirip tahrişi gidermeye yardımcı olurken nemi kilitlemektedir.

Antimikrobiyal
Bal, doğal olarak anti-bakteriyel ve antimikrobiyaldir, bu nedenle iltihabı sakinleştirmeye ve gelecekteki enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir. Ellerinizi yaşlandıran 4 kötü alışkanlık

Cilt pH’ını dengeler
Hafif asidik olduğu için bal cildin pH’ını düzenlemeye yardımcı olur, böylece iyileşme ve yenilenme sağlanır.

Besin değeri yüksek ve antioksidanlar
Bal, cilt hücrelerine önemli amino asitler, vitaminler, enzimler ve antioksidanlar sunarak cildi besler ve serbest radikal hasarını önler.

Gerekli olan malzemeler
1/4 su bardağı hindistan cevizi yağı
1/4 su bardağı badem yağı
1/4 bardak zeytinyağı
5 yemek kaşığı balmumu pastilleri
1 yemek kaşığı shea yağı
1 1/2 yemek kaşığı bal
Uçucu yağlar
Cam kavanoz veya kapaklı birkaç küçük kutu 3 adımda daha genç eller

Yapılışı
Bal haricindeki her şeyi mikrodalga güvenli bir kapta birleştirin. Yağlar ve balmumu tamamen eriyene kadar 2 dakika boyunca 30 saniyelik artışlarla mikrodalgaya koyun.
Bal çırpın ve seçtiğiniz esansiyel yağı 10-20 damla ilave edin, hemen diğer malzemelerle birleştirin ve bir cam kavanozun içine dökün.
Testten önce oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Dokuyu ayarlamak isterseniz, balsamı tekrar eritin ve istenen dokuya ulaşana kadar balmumu veya daha fazla yağ ekleyin. Genç ve çekici eller için 8 doğal çözüm

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın