Ana Sayfa HAYAT PRATİK Eyeliner Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Eyeliner Lekesi Nasıl Çıkarılır?

0
1667
Eyeliner Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Eyeliner Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Eyeliner Lekesi Nasıl Çıkarılır? Eyeliner doğru uygulandığında, gözlerinizi gerçekten gösterebilir. Ancak, eyeliner elbiselerinizde, halı ya da kanepenizde leke yaparsa, görüntü hiç de iyi olmayacaktır.

Eyeliner lekesi, normal göz kalemlerine göre daha zor çıkar. Daha yoğundur ve bıraktığı leke daha da keskindir. Eyeliner lekesini, hemen normal bir çamaşır deterjanıyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Ancak her zaman sadece deterjan yeterli olmayabilir. Makyaj boyalarının lekeleri nasıl çıkarılır?

Yıkamanıza rağmen leke hala görünüyorsa;

½ su bardağı ılık suda 1 çorba kaşığı amonyak karıştırın. Bir havlu yardımıyla, karışımla lekeyi ovarak temizleyin. Leke çıkana kadar, ovalamaya devam edin.

Her zamanki gibi sonrasında çamaşır makinesinde yıkayın. Eğer kurutucu kullanıyorsanız,  lekenin tamamen kaybolduğundan emin olun. Çünkü, sıcak kuru hava lekenin daha da yerleşmesine neden olacaktır. Eyeliner Sürme Teknikleri / Çeşitleri

Halıdan eyeliner lekesi nasıl çıkarılır?

1 yemek kaşığı amonyak, yarım bardak ılık su ile karıştırılır. Bir havlu yardımıyla amonyaklı su, halıdaki lekenin üzerine uygulanır.

Ancak dikkat edilmesi gereken nokta lekeyi hemen ovmayın. Bu lekenin daha da yayılmasına neden olur. Amonyaklı suyun lekeye iyice işlemesini bekledikten sonra amonyaklı suyla halıyı silin.

Havluyla leke kayboluncaya kadar lekeli alanı silin. Amonyak yerine sıcak su ve biraz sabun da işe yarar. Doğal leke çıkarma kılavuzu

 

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın