Ana Sayfa SAĞLIK Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

0
822
Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep
Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep. Tarçının kendine özgü lezzeti ve kokusu bir zevktir. Çeşitli antioksidan ve antibiyotik özellikleri vardır. Tüm iyiliği tarçından çıkarmanın en iyi yollarından biri, çubuğu suya batırmak ve düzenli olarak yudumlamaktır. Uzmanlar tarafından desteklenen tarçın demlenmiş su, sayısız iyileştirici özelliğe sahip harika bir içecektir. Tarçını kullanabileceğiniz çok farklı alanlar

Her gün tarçın suyunu içmenin faydaları

Not: Şeker hastaları tarçın suyuna geçmeden önce doktorlarına danışmalıdır, çünkü tatlıdır ve kan şekeri seviyesini yükseltir.

1. PKOS

Polikistik Over Sendromunun etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Küçük kistlerin yumurtalıklarda büyümesine neden olan hormonal bir hastalıktır. Yapılan araştırmalar tarçının PKOS’un etkilerini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Tarçın suyu ayrıca kadınlarda insülin direncini azaltır.

2. Bağışıklık Sistemini Arttırır

Tarçınlı suyu antioksidan polifenoller ve proantosiyanidinler açısından zengindir ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Antiviral, antibakteriyel ve antifungal özellikleri solunum bozuklukları, kalp problemleri ve diğerleri gibi çeşitli sağlık tehlikeleri geliştirme şansını azaltmaya yardımcı olur . Güzelliğiniz için tarçın kullanabilirsiniz

3. Adet Krampları ile Başa Çıkmada Yardımcı Olur

Yapılan bir araştırmaya göre, tarçın tüketen kadınlar daha kısa süreli adet ağrısı yaşadılar. Her gün bir bardak ılık tarçın suyu, menstrüel krampların etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

4. Kilo vermenize yardımcı olur

Henüz ispatlanmamasına rağmen, tarçın suyunun sizi doygun hissettirir ve açlıklığı önlediği için kilo vermenize yardımcı olabileceği düşünülüyor.

5. İnflamasyonu Azaltmaya Yardımcı Olur

Eklem ağrıları veya artritten muzdarip olanlar, genellikle rahatlamaları için tarçın suyu içmeleri tavsiye edilir; aşırı ağrıyı azaltmaya yardımcı olan antienflamatuar özellikleri sebebiyle. Ayrıca artrit gibi durumların gelişmesini engelleyen kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur . Her gün bal ve tarçın yerseniz size sağlayacağı 7 fayda

6. Parkinson Hastalığının Etkilerini Azaltmaya Yardımcı Olur

Neuroimmune Farmakoloji Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre, tarçın Parkinson hastalığının ilerlemesini yavaşlatabilir.

Tarçın suyu içmeden önce doktorunuza danışmayı lütfen unutmayın.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın