Ana Sayfa HAYAT Daha Ekonomik Alışveriş Yapmanın İpuçları

Daha Ekonomik Alışveriş Yapmanın İpuçları

Süpermarket ve alışveriş merkezleri günlük yaşantımızda sıklıkla gittiğimiz vazgeçilmez alanlarımızdan bazılarıdır. Hem yemek içmek gibi hayatsal faaliyetlerimizi yerine getirmek amacı ile hem de sosyal yaşantımızda üstümüze başımıza özen göstermek adına alışveriş yapmak zorunlu bir ihtiyaç haline gelmektedir. Fakat çok büyük bir para tuzağı olarak kurulan bu alanlarda gerçekten bir tane alacağım deyip 1000 tane eşya ile çıktığınız olmuyor mu? İşte tam da bunun için yani daha ekonomik alışveriş yapmanın ipuçları hakkında sizi bilgilendireceğiz.

İşte daha ucuza alışveriş yapmanız için 11 ipucu: Aç karnına markete gitme

Öncelikle hiç bir zaman aç karnına markete gitmemenizi öneririz. Zira marketler sadece giriş yapmanız için tasarlanmış ve çıkışı bulana kadar bir bakmışsınız ki tüm marketi dolaşmış ve sepet ağzına kadar dolmuştur. Pazardan Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları

İhtiyacın yoksa alma

Eğer alışveriş listeniz çok uzun değilse elinize market arabası yerine küçük bir sepet almayı tercih etmelisiniz. Reyonlar o kadar dolu ve çeşitlidir ki ihtiyacın olmayan bir şeyi almaya çok açıktır. O nedenle ihtiyacınız olan şey gerçekten evde iken aklınıza gelirdi zaten. Bunu düşünerek markette gördüğünüz şeyi hemen almayın. Şöyle düşünün gerçekten ihtiyacım olsa idi ben bunu listeme eklerdim deyip ürünü reyona geri bırakın.

Göz hizası oyunu

Bunların dışında reyon boyları genelde 1.60 cm olarak planlanmıştır. Böyle olunca da hemen hemen birçok kişinin boyuna uygun olduğundan orta raflara genelde pahalı ürünler konulur. Göz hizana bakacağını hemen düşünerek bunu yaparlar ama siz aldanmayın. Bunu düşünerek alta üste ve sağa sola bakarak en uygun fiyatlı ürünü görmeye bulmaya çalışın. Alışveriş Listesi Nasıl Hazırlanmalı?

Sağ taraftan sola yönelin

Genelde sağ tarafa doğru gitme eğilimi nedeni ile market kapıları sağa doğru yapılmış ve ayrıca pahalı ürünler reyonlarda sağa doğru istiflenmiştir. Bu nedenle reyonlarda sola doğru farklı fiyat seçeneklerini görmek için mutlaka bakın.

Nokta atış yapın

Tek parça ürün alacaksanız market sorumlusuna sorun reyonun yerini nokta atışı bulun ve ihtiyacınızı alıp çıkın. Diğer türlüsü size marketi tamamen dolaştırıp ihtiyacınız dışında bir çok şey alıp çıkmanıza yöneliktir.

Çapraz alışveriş oyunu

Bir diğer kandırmaca da bağlantılı ürünleri yan yana koyarak yapılıyor. Şöyle ki süt reyonlarının yanına pudingleri yerleştirip, içki reyonunun yanına kuruyemişleri koymak gibi daha çok alıma yönelik taktikler uygulanır. Bunlara dikkat etmelisiniz. Marketten Gıda Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yerine geri bırak taktiği

Tüm bunlara rağmen halen ihtiyaç dışı ürün aldıysanız ve geri dönmeye üşeniyorsanız kasada vazgeçme hakkına sahipsiniz.

Fiyat taktiği

9.90 yazarlar siz onu 9 algılasanız da bilin ki onun fiyatı 10′ dur. 100 kuruş nedir ki diyebilirsiniz ama her üründe olunca ve her alışverişte bunlar birikiyor unutmayın.

Erkek reyonu

Tam ortadadır. Çünkü erkek dolaşmayı sevmez. Ortaya koyarak erkeğinde markette dolaşıp almasını sağlamak. Dikkat oyuna gelmeyin baylar.

İndirimler

Gerçekten üründe indirim olup olmadığına defalarca bakın ve hatta kasada dikkat edin bu üründe indirim vardı diye kasiyeri uyarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Naneli Ayak Peelingi Tarifi

Havalar ısınıyor ve yakında parmak arası terlikler giyilecek. Tüm kış boyunca ayaklarınızı çorap ve...

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan,...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Naneli Ayak Peelingi Tarifi

Havalar ısınıyor ve yakında parmak arası terlikler giyilecek. Tüm kış boyunca ayaklarınızı çorap ve ayakkabılardan kurtarmak için beklediniz. Şimdi sorun ayaklarınızın bakıma ihtiyaç duyuyor...

Saça Sıcak Yağ Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Ayçiçekleri herkesi mutlu eder, hatta saçını bile. Herkesin kıskanacağı saç tellerine sahip olmak için inanılmaz sıcak yağ tedavisini deneyin.Malzemeler:1/2 su bardağı organik hindistan cevizi...

Evde Yapabileceğiniz Step Aerobik Hareketleri

Step aerobik hareketleri basitten zora doğru gider. Ancak kardiyovasküler sisteminiz ve alt bedeniniz için harika bir egzersizdir. Bu hareketler kalbinizi hızlandıracak ve dayanıklılığınıza ve...

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan, yağlı yiyecek lekeleriyle savaşmak için yapılmaz, bu nedenle pamuk, kot,...