Ana Sayfa AİLE Dezenfekte Etmemeniz Gereken 7 Şaşırtıcı Şey

Dezenfekte Etmemeniz Gereken 7 Şaşırtıcı Şey

0
426
Dezenfekte Etmemeniz Gereken 7 Şaşırtıcı Şey
Dezenfekte Etmemeniz Gereken 7 Şaşırtıcı Şey

Dezenfekte Etmemeniz Gereken 7 Şaşırtıcı Şey. COVID-19 salgını nedeniyle, çoğumuz 2020’de 2019’un tamamında yaptığımızdan daha fazla temizlik ve dezenfeksiyon yaptı. Bu işlem 2021’de de devam edecek görünüyor. Peki her şey dezenfekte edilmeli mi? Neleri dezenfekte etmemeliyiz? Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir?

1. Takı

Dezenfekte edici temizleyicilerdeki kimyasallar, hassas mücevher metalleri ve değerli taşlarda kullanılamayacak kadar serttir. Aslında, el dezenfektanı bile bazı takı türlerine zarar verebilir. Bu da bazı uzmanların koronavirüs salgını sırasında yüzük, saat ve bileziklerden kaçınmayı önermesinin bir nedenidir.

Elinize ve bileklerinize takı takmaya devam ederseniz, onları temiz tuttuğunuzdan emin olun. İhtiyacın olan tek şey sabun ve sudur! Dezenfekte Edici Çok Amaçlı Temizleyici Yapımı

2. Arabanız

Arada bir kapı kolunu veya direksiyon simidini dezenfekte edici mendil kullanmaktan kurtulabilirsiniz, en güvenli seçenek arabanızı sık sık temizlemektir. Düzenli araba yıkamak, arabanızın dışından mikropları gidermeye yardımcı olurken, yumuşak bir mikrofiber bez , iç mekanınızın kısa sürede temizlemeye yarar. (Önce bezi suyla nemlendirin veya otomotiv iç mekanları için formüle edilmiş bir temizleme spreyi kullanın .)

3. Doğal Taş

Evinizin her yüzeyinde dezenfekte spreyinizi kullanmak cazip gelebilir, ancak bu çok pahalı bir hata olabilir! Sert temizleyiciler granit veya mermer gibi doğal taş yüzeylere zarar verebilir ve hatta güzel tezgahınızda kalıcı izler bırakabilir. Yüz Maskesini Dezenfekte Etme Yolları

Bunun yerine, doğal taş tezgahınızı sabun ve suyla yıkayın. Ya da doğal taş üzerinde kullanımı tamamen güvenli olan ev yapımı granit temizleyicimi yapın.

4. Ahşap

Hem işlenmiş hem de işlenmemiş ahşap yüzeyleri temizlemek için dezenfektan kullanmaktan kaçının. İşlem görmemiş yüzeyler temizleme sıvısını emecek ve tamamen çıkarılması imkansız lekeler bırakabilir.

İşlenmiş ahşaba gelince, çamaşır suyu ve alkol gibi temizleyicilerdeki sert bileşenlerle hala zayıf bir şekilde reaksiyona girebilir ve koruyucu kaplamayı çıkarabilir ve onları hasara karşı savunmasız bırakabilirler. Ahşap zeminleri ve mobilyaları temiz tutmak için ahşap için güvenli bir temizleyici kullanın . Diş Fırçasını Dezenfekte Etmenin Yolları

5. Deri

Derinin dezenfekte edilmesindeki temel sorun (ister arabanızda ister cüzdan veya cüzdan gibi aksesuarlar şeklinde olsun) dezenfektanların genellikle alkol içermesidir. Alkol derinin doğal nemini çekerek kuru, kireçli görünmesine ve yıpranmasına neden olabilir.

Bunun yerine, deri ürünleri 1 litre su ve birkaç damla bebek sabunu çözeltisiyle temizleyin. Temizleme solüsyonuna bir sünger veya bez batırın, öğenizi temizleyin, ardından süngeri durulayın ve kalan sabun kalıntılarını gidermek için öğeyi tekrar silin. Beyaz Sirkeyle Kolayca Dezenfekte Edebileceğiniz 9 Şey

6. Gözlük

Dezenfektanların çoğu, onları gözünüzden uzak tutmanız konusunda sizi uyarır, bu da onları gözlüklerinizden de uzak tutmanız gerektiği anlamına gelir! Gözlüklerinizi temizlemek ve mikropları temizlemek için birkaç damla bulaşık deterjanı ile nazikçe yıkayın, ardından yumuşak bir mikrofiber bezle kurulayın.

7. Yiyecek Hazırlanan Yüzeyler ve Oyuncaklar

Yiyecek hazırlama yüzeylerinin ve oyuncakların ortak noktası nedir? Her ikisi de sıklıkla ağızla veya yiyeceklerle temas eder. Ve bu, bir şeyi nasıl temiz tutacağınıza karar verirken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür! Tuvaleti Dezenfekte Etmek İçin Tablet Yapın

Gıda hazırlama yüzeyleri ve oyuncaklar için dezenfektan kullanırsanız daha sonradan temiz suyla iyice durulamak çok önemli. Aksi takdirde, sert temizlik malzemeleri bu yüzeylerde kalabilir ve sonunda ağızdan içeri girer.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın