Ana Sayfa YEMEK Limon ve Misket Limonu Arasındaki Farkı Biliyor Musunuz?

Limon ve Misket Limonu Arasındaki Farkı Biliyor Musunuz?

Limon ve misket limonu, benzer tropikal meyvelerdir. Benzer tat, şekil ve besin değerine sahip olmalarına rağmen çok farklıdırlar.

Misket limonunu da bir çeşit limon diyerek aralarındaki farkı bilmeden kullanıyorsanız, bu yazıda iki limon arasındaki farkı öğrenebilirsiniz. Sabahları limon suyu nasıl içilmeli? Hangi yöntem daha faydalı?

Tat
Limon, misket limonuna göre daha yüksek şeker içerir. Misket limonu ise, onları kokteyller için ideal yapan acı bir tada sahiptir.

pH farkı
Her iki limon da asidik olmasına rağmen, misket limonu daha düşük pH değerine sahiptir. Bu da misket limonunu, limona göre daha asidik yapar.

Limonun pH değeri 2,00 – 2,60 arasında, misket limonunun pH değeri ise 2,00 – 2,35 arasındadır. Kuruyan limonları yeniden taze hale getirin

Benzer içerikli besin içerirler
Limon ve misket limonunun besin değerleri arasında fark neredeyse yok gibidir. İki limon da yaklaşık 40 kalori, 2,8 gram lif ve % 2-3’lük B-9 vitamini içerir.

Limona kıyasla misket limonu daha fazla karbonhidrat ve daha az protein içerir.

Bütün narenciye meyveleri gibi, hem limon hem de misket limonu yüksek bir C vitamini kaynağıdır. Evde limon kolonyası nasıl yapılır?

Limonlar potasyum ve folik asit açısından zengindir, misket limonu ise yüksek A vitamini içerir.

İki limon da aynı mineraller ve vitaminleri içerirler ve kansere karşı çok yararlı olan antioksidanlar bakımından zengindirler.

Her iki limon da vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu da iltihap, kanser ve diyabet gibi sağlık sorunlarının önlenmesine katkı sağlar.

Misket limonu yuvarlak iken limon oval bir şekle sahiptir. Saç uzaması için limon suyu kullanmanın 7 yolu

İlgili Makaleler

Yenebilecek En Sağlıklı Marul Hangisi?

Marul, salatalarda yaygın olarak kullanılan yeşil ve serin bir sebzedir. Günümüzde yaygın marul çeşitleri...

Tart Hamuru Nasıl Yapılır?

Pastanelerde gördüğümüz bol meyveli, yumuşacık kremalı tartlara bayılırız ama evde yapmak zor gelir. Ağızda...

Kurutulmuş Domates Ne Kadar Sağlıklı Mı?

Kurutma, domatesdeki doğal tatlılığı ortaya çıkarır ve güneşte kurutulmuş domatesler çeşitli yemeklere güçlü bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gece Yatağın Altına Neden Su Koymalısınız?

Negatif enerji, günlük yaşamınızdan psikolojik sağlığınıza kadar pek çok şeyi olumsuz etkiler. Tüm bu negatif enerjiden kurtulmanız için gece uyumadan önce yatağınızın altına bir...

Yenebilecek En Sağlıklı Marul Hangisi?

Marul, salatalarda yaygın olarak kullanılan yeşil ve serin bir sebzedir. Günümüzde yaygın marul çeşitleri kıvırcık, yeşil yapraklı marul, göbek ve tereyağ maruludur. Her yıl...

Tavanın Dışından Yanık İzleri Nasıl Çıkarılır?

Tencere ve tava üzerindeki yanıklar sık ​​sık meydana gelir, ancak uygun şekilde temizlerseniz tencere ve tavalarınızı zarar görmez. Yiyecekler ve yağlar tavaların üzerinde yandığında,...

Tepsideki Yanmış Şeker Nasıl Çıkarılır?

Yanmış şeker, kurabiye tepsisini karartacak, metalin üzerinde şeker parçaları bırakacak ve tepsi temizlenene kadar kurabiye pişirmeyi zorlaştıracaktır. Kurabiye tepsinizi ovalayarak veya yüzeyi bıçakla kazıyarak...