Ana SayfaEvBANYODuş Perdesini Temizlemek İçin Basit Bir Tüyo

Duş Perdesini Temizlemek İçin Basit Bir Tüyo

Duş perdenizi ne sıklıkla temizliyorsunuz? Banyonuzu sürekli temizlersiniz ancak duş perdenizi temizlemek pek aklınıza gelmez. Sürekli ıslanan duş perdesi, zamanla kir ve küf içinde kalır. Duş perdenizin sürekli temiz olmasını çok çaba harcamadan sağlayabilirsiniz. Banyonuzda sirke ile temizleyeceğiniz 8 alan

Duş perdesini temizlemenin en kolay yolu çamaşır makinesinde yıkamaktır. Ancak etkili bir temizlik yapmak için küçük bir tüyoya ihtiyacınız var.

Perdeyi çamaşır makinesinde, normalde kullandığınız deterjan miktarının yarısı ile yıkayın. Çamaşır makinesine 100 gram karbonat tozu ve beyaz sirke ekleyin.
Ayrıca, daha zor lekelerden kurtulmak için çamaşır makinasına birkaç havlu da ekleyebilirsiniz. Havlular bir çeşit ovalama işlevi görür (yumuşatıcı eklemenize gerek yoktur). Makinayı normal bir döngüde maksimum 40 derece sıcaklıkta yıkayın. 3 malzeme ile ev yapımı banyo temizleyici

Ara temizlik
Duş perdenizi düzenli olarak yıkasanız bile yıkamalar aralarında temiz kaldığından emin olmak ister misiniz?

O zaman son bir ipucumuz var:

Bir sprey şişesini bir kısım su ve bir kısım beyaz sirke ile doldurun.
Şişeyi çalkalayın, böylece iki bileşen düzgün şekilde karışır ve aldığınız her duştan sonra bunu duş perdesine püskürtün.
Ekstra bir adım olarak, bir duş fırçası kullanarak karışımı sıkıp perdeleri ovalayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir?
İsteğe bağlı: Sirke kokusunu çok yoğun buluyorsanız karışıma birkaç damla limon yağı ilave edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler