Ana SayfaEvBANYOHavluların Emiciliğini Arttırmanın Yolları

Havluların Emiciliğini Arttırmanın Yolları

Havluların Emiciliğini Arttırmanın Yolları. Banyo havluları çok emici olduğundan, bazen çamaşır makineleri tüm deterjan ve yumuşatıcı artıklarını durulamakta zorlanır. Geride kalan kalıntı zamanla birikir ve sonunda küfü çekebilir ve hatta havlularınızı “su geçirmez” hale getirebilir! Ve işte böyle kokulu, emici olmayan banyo havluları elde edersiniz. Ancak bu sorunları çözmenin basit bir yolu var ve bunu üç basit adımda yapabilirsiniz! Havlulardaki Rutubet Kokusunu Engellemenin Kolay Yolu

Bu Yöntem Nasıl Çalışır?

Bu yöntem, havlularınızda bulunan tüm birikintileri çözmek için beyaz sirke ve karbonat tozu kullanılır. Sirke, mineral birikintilerini parçalamaya ve her türlü kiri çözmeye yardımcı olan asetik asit içerir. Ve karbonat, doğası gereği alkalindir, bu da kiri ve yağı çözerken kokuları nötralize etmeye yardımcı olur!

Bunları aşağıda belirtildiği gibi arka arkaya kullanmak, birkaç potansiyel koku kaynağını ve birikmeyi olabildiğince verimli bir şekilde ortadan kaldırmanın kolay bir yoludur! Ve işte bunu evde nasıl yapabileceğiniz. Bu 5 İpucuyla Havlularınız Süper Yumuşak Olacak

3 Adımda Havlular Nasıl Onarılır?
İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 su bardağı beyaz sirke
1/2 su bardağı karbonat

Adım 1 – Sirke ile Yıkama

Havluları 1 bardak beyaz sirke ile birlikte çamaşır makinenize yerleştirin. Makinenizin sunduğu en sıcak su ayarında bir yıkama döngüsü başlatın. Havluların Sertleşmesini Önleyen Yöntem

Adım 2 – Karbonat ile Yıkama

Yıkama döngüsü tamamlandığında, havluları çamaşır makinesinde bırakın. Havluların üzerine 1/2 bardak karbonat serpin ve ikinci bir sıcak suyla yıkama döngüsü başlatın.

Adım 3 – Tamamen Kurutun

İkinci yıkama bittikten sonra havlularınızı iyice kuruladığınızdan emin olun. Bunları kurutucuya koyabilir, çamaşır ipine asabilir ya da tercih ettiğiniz herhangi bir şeyi yapabilirsiniz.

Sirke ve karbonat, küf ve koku problemlerinin çoğunu halledecektir. Her üç adımı da uyguladıktan sonra havlular hala biraz garip kokuyorsa, üç adımı tekrarlayın. (Ayrıca bu yöntemin bir temizlik işlemi olduğunu ve günlük bir yıkama yöntemi olarak kullanılmaması gerektiğini de bilin.) Dekoratif Havlu Nasıl Katlanır?

Havlularınızı temiz tutmak ve taze kokması için birkaç ipucu.

Katlamadan ve kaldırmadan önce havlularınızın tamamen kuru olduğundan emin olun. Az miktarda nem bile havluların ekşi kokmasına neden olabilir!
Banyodan veya duştan sonra havlunuzu kurumaya bırakın.
Doğru miktarda deterjan kullandığınızdan emin olun. Fazla deterjan, özellikle daha az su kullanan yüksek verimli çamaşır makinelerinde havlular üzerinde kalıntı bırakır.
Havlu üzerinde asla yumuşatıcı kullanmayın. Yumuşatıcı kalıntısı, havlularınızı hızla daha az emici hale getirecektir. Bunun yerine, durulama programına doğal bir yumuşatıcı olarak beyaz sirke ekleyin! Havlularınızı yumuşatırken, birikmeyi önler ve statik elektriği ortadan kaldırır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler