Ana Sayfa SAĞLIK Sarımsak Çayı Nelere İyi Gelir?

Sarımsak Çayı Nelere İyi Gelir?

0
1355
Sarımsak Çayı Nelere İyi Gelir?
Sarımsak Çayı Nelere İyi Gelir?

Sarımsak çayı, rahatsız edici kokusuyla içilmekte tereddüt edilen çaylar arasındadır. Ancak son zamanlarda sarımsak çayı zayıflatıcı özelliği ile gündeme gelmiş ve popüler bir hal almıştır.

Sarımsak çayı, kilo vermeye yardımcı oluşu ve hastalıklara da iyi gelmesi ile son yıllarda çokça tüketilen bir çay olmuştur. Sarımsak çayı yapmak için 3 farklı tarif

Sarımsak çayı özellikle de alerjilerle savaşarak vücut direncini arttırmada etkilidir.

Kış aylarında hastalıklarla savaşmak adına etkili bir çözüm olan sarımsak çayı, şifa aynağıdır. Sarımsak turşusu nasıl yapılır?

Yüksek tansiyon hastaları için de önerilmekte olan sarımsak çayı, uzun yıllardır şifa olarak kullanılan bir çay türüdür.

Bu çayı hazırlanması oldukça kolaydır. 2 diş sarımsak kaynatılır ve ılımış bir içecek kıvamına geldikten sonra 1 çay kaşığı bal ile içebilirsiniz. Dilerseniz içerisine çeyrek limon sıkarak da içebilirsiniz. Önemli nokta ise bal kaynar suya karışmamalıdır. Ilık hale geldikten sonra katılmalıdır. Her bir çay bardağına 1-2 diş sarımsak yeterlidir. Kavrulmuş  sarımsak nasıl yapılır?

Vücuda büyük yararları olan sarımsak çayı, mineral ve vitamin zengini bir çaydır. Mideye zarar verebilecek parazitlerden korumaktadır. Sarımsak çayı griple savaşmada oldukça etkili bir yardımcıdır. Sarımsak çayı, vücut direncinizi enfeksiyonlara karşı koruyacaktır. Sarımsaklı ekmek yapmanın kolay yolu

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın