Ana SayfaHAYATOtlar Buz Kalıplarında Nasıl Dondurulur?

Otlar Buz Kalıplarında Nasıl Dondurulur?

Otlar Buz Kalıplarında Nasıl Dondurulur?. Otları dondurmak, daha sonra kullanmak için onları korumanın en iyi yoludur. Büyük bir demet biberiye satın almış olabilirsiniz veya bahçenizde büyüyen bol miktarda kekik olabilir ve bu bitkilerin bozulup atılmalarına izin vermeyin.

Buz kalıpları otlar nasıl dondurulur?
Birkaç basit adımda, bitkileriniz dondurulmaya ve daha sonraki bir aşamada tekrar kullanılmaya hazır olacaktır.

Otlarınızı alın ve iyice yıkayın. Bitkilerin mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlamak için bitkileri iki kez yıkamak iyi bir fikirdir. Taze Otları Kışa Saklamak İçin Yaratıcı Bir İpucu

Yıkanmış otları tek bir mutfak havlusu tabakasına yerleştirin ve fazla suyu emmek için havluyu yavaşça hareket ettirin. Havluyu açın ve bitkileri 20 dakika boyunca kurumaya bırakın.
Bitkilerin saplarından yapraklarını ayırın.
Daha sonra, bitkiyi buz kalıplarına sığacak kadar küçük hale getirmek için doğrayabilirsiniz.
Otlarınızı tereyağı, yağ ile karıştırabilir veya suda tek başına dondurabilirsiniz.
Otları ayrı kalıplara yerleştirin, donma zamanı geldiğinde kapağın güvenli bir şekilde oturması için yeterli alan bıraktığınızdan emin olun.
Bitki kalıplarına donma tarihleri ​​ile etiketlemeye çalışın, böylece bitkileri kullandığınızda mümkün olduğunca taze olduklarından emin olmak için ne zaman kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Buz Kalıbını Kullanmanın Farklı Yöntemleri

Bitkileri yağda veya suda dondurmak daha mı iyi?
Bitkileri su veya yağda dondurabilirken, yağ kesinlikle daha iyi bir seçenektir. Yağ, bitkiler donarken tadını ve lezzetini korumaya yardımcı olacak ve dondurulmuş yağ, donmuş suya göre daha hızlı eriyecektir.

Otlar dondurulma sırasında zeytinyağı veya bitkisel yağın tadını çekmez. Birkaç yemek kaşığı dondurmak için 2 yemek kaşığı yağ yeterli olmalıdır.Taze Otlar Kullanmak için 5 Farklı Yöntem

Kurutulmuş bitkileri dondurabilir misiniz?
Özellikle sık sık kullanmayı planlıyorsanız, kurutulmuş bitkileri dondurmak iyi bir fikir değildir. Dondurucu kapağının düzenli olarak açılması ve kapatılması, kurumuş bitkilerin yapısını bozabilecek ve lezzet kaybına yol açabilecek yoğuşmaya neden olabilir.

Taze otlar kurutulmuş bitkilerden daha iyi donar. Taze otlardan daha uzun bir raf ömrüne sahip olduklarından, birkaç ay içinde kullanacaksanız kurutulmuş bitkileri dondurmaya da gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler