Ana SayfaEvYünlü Kumaştan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Yünlü Kumaştan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Yün, doğal bir elyaftır. Tasarımcı kıyafetlerinde ve ev mobilyalarında kullanılan yün, kiri ve yağı kolayca çeker. Bu nedenle, ince kumaşlarınızı en iyi durumda tutmak için yünlü malzemeleri temizlemek için ayrıntılı bir plan yapmak çok önemlidir. Giysilerinizden veya kazaklarınızdan yağı çıkarmak için, yünlü kumaşları elde veya makinede yıkamayı denemeden önce her zaman üreticinin temizleme önerilerini okuyun.

Adım 1

Fazla yağı eski bir beyaz tişört veya bir bez kullanarak hafifçe silin. Yünlü kumaşı ovalamayın. Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Adım 2

Yünlü kumaşın üst katmanlarındaki yağı emmek için lekeyi hafifçe mısır unu veya karbonatla tozlayın. Emici pudranın beş ila yedi dakika lekede kalmasına izin verin.

Adım 3

Elektrikli süpürge hortumu bağlantısı kullanarak, toz halindeki maddeyi yün lekesinin yüzeyinden çıkarın. Yün Kazakların Kaşındırmaması İçin Tüyo

Adım 4

15 dakika boyunca bir ön yıkama leke çıkarıcı ile lekeyi ön işlemden geçirin.

Adım 5

1 yemek kaşığı hafif sıvı deterjan ve soğuk su ile doldurulmuş küçük bir leğen içinde yün kazakları elde yıkayın. Ovalamayın. Kiri gevşetmek için sadece yün kumaşı çevirin ve ardından kumaşı iki elinizle hafifçe yoğurun. Yün Kazaktaki Kırışıklık Nasıl Giderilir?

Adım 6

Sabun kalıntılarını gidermek için soğuk suyla iyice durulayın. Su berraklaşana kadar durulayın.

Adım 7

Kumaşı yavaşça sıkın. Kurutmadan önce fazla nemi temizlemek için ürünü geniş bir havluyla yuvarlayın.

Adım 8

Sıcaktan uzakta havayla kurutmak için giysiyi büyük, kuru bir havlu üzerine düz bir şekilde yerleştirin ve giysinin orijinal şeklini korumasına yardımcı olun.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
466TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler