Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Sedir Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Sedir Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

0
204
Sedir Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?
Sedir Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Bir çok faydası olan sedir ağacı esansiyel yağını kullanmanın birkaç yolu vardır.

Aromaterapi tedavisi olarak

Sedir ağacı esansiyel yağını doğrudan şişeden solumayı veya bir havlu veya beze az miktarda serpip yastığınızın altına koymayı deneyin.

Ayrıca bir atomizer şişesine sedir ağacı yağı ekleyebilir ve evinizde hafif bir koku için kurutulmuş çiçekler veya ampul üzerine püskürtebilirsiniz. Sedir Ağacı Yağı Faydaları

Sedir ağacı yağını lavanta gibi diğer yatıştırıcı kokularla karıştırmayı deneyin.

Kolonya olarak

Sedir ağacı yağının yatıştırıcı, odunsu kokusu, onu kolonya ve tıraş sonrası bakımlarda popüler bir bileşen haline getirmiştir.

Kişisel kokunuz olarak sedir ağacı esansiyel yağını kullanmak istiyorsanız, seyreltilmiş yağı kulaklarınızın arkasına veya bileklerinize veya koltuk altlarınıza hafifçe sürün. Ayrıca şu anda kullandığınız ürünlere birkaç damla da ekleyebilirsiniz.

Sivilce tedavisi olarak

Sivilce, siyah nokta veya beyaz nokta üzerinde leke tedavisi olarak sedir ağacı yağı kullanmayı deneyin. Yağı seyreltin, bir çubuk veya pamuklu çubuk kullanarak cildinize uygulayın ve durulamadan önce 10 ila 15 dakika bekletin.

Kremler ve bazı büzücüler gibi ticari olarak hazırlanmış tedavilere sedir ağacı yağı da ekleyebilirsiniz.

Pire ve güve kovucu olarak

Topikal olarak uygulanan sedir ağacı yağı pireleri, keneleri ve güveleri kumaştan, insanlardan ve evcil hayvanlardan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Cildinize uyguluyorsanız veya evcil hayvanınızda kullanıyorsanız yağı seyrelttiğinizden emin olun. Ayrıca bazı uçucu yağların evcil hayvanlar için tehlikeli olduğunu unutmayın. Kedinizde, köpeğinizde veya başka bir hayvanınızda kullanmadan önce veterinerle konuşun.

Sedir ağacı yağının sivrisinekleri kovmada etkili olduğu kanıtlanmamıştır.

Sedir ağacı yağı için diğer topikal kullanımlar

Sedir ağacı yağı bir taşıyıcı yağ ile karıştırılarak kafa derisi ve cilt masajı için kullanılabilir. Yüz maskelerine ve peeling ürünlerine, losyonlara ve şampuanlara da eklenebilir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın