Ana SayfaHAYATKumaştan Boya Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Kumaştan Boya Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Kumaştan Boya Kokusu Nasıl Çıkarılır? Yakın zamanda boyanmış kumaş, boyadan gelen kimyasal bir koku tutabilir. Kalan koku, rahatsız edici olabilir. Basit önlemler kimyasal boya kokusunun gidermeye yardımcı olur. Kumaş gözenekli bir malzeme olduğu için, lifler tarafından emilen kokular da giderilebilir. Doğru teknikler ve malzemelerle, kumaşınızdan kötü boya kokusu başarıyla giderilebilir. Yünlü Kumaştan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Adım 1

Yeni boyanmış kumaşı bir kovaya koyun. Kovayı kumaşı kaplayacak kadar beyaz sirke ile doldurun. Kumaşın sirke içinde 30 dakika beklemesine izin verin. Beyaz sirke doğal bir koku nötrleştiricidir ve aynı zamanda kumaştaki yeni boyayı ayarlar.

Adım 2

Çamaşır makinesi de birçok koku kolaylıkla giderilebilir. Kumaşı bakım etiketi talimatlarına göre yıkayın. Kumaş boyası kokusunu daha da gidermek için durulama döngüsüne 1 bardak beyaz sirke ekleyin. Kazaktaki Tuhaf Kokudan Kurtulmanın Yolları

Adım 3

Temiz hava, doğal bir koku gidericidir. Kumaşı açık havada bir ipe veya içeride açık bir pencerenin yanında kurutun. Temiz havanın kumaşı kurumasına ve tazelemesine izin verin.

Adım 4

Kalan kumaş boyası kokusunu gidermek için kumaşı düz bir yüzeye serein. Kokuyu emmesi için kumaşın üzerine karbonat serpin. Karbonatı bir gecede kumaşın üzerinde bırakın. Karbonatı silkeleyin ve gerekirse tekrar yıkayın. Çamaşır Makinasında Giysiler Nasıl Boyanır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler