Ana SayfaHAYATEkmeği Aylar Sonra Aynı Tazelikte Tüketin

Ekmeği Aylar Sonra Aynı Tazelikte Tüketin

Ekmek evlerimizde belki de en çok tükettiğimiz ve bir o kadar da en çok attığımız yiyeceklerin başında gelir. Bayatlayan ekmekleri değerlendirmek için farklı yöntemler var. Ancak taze ekmeğinizi birkaç gün içinde tüketemeyecekseniz o zaman size farklı bir önerimiz olacak. Böylece ekmeğinizi günler hatta haftalar sonra ilk günkü tazeliğinde yemeniz mümkün olacak. Ekmek Hamuruyla Yapabileceğiniz farklı Lezzetler

İşte yapmanız gerekenler:

Aldığınız ekmeği en fazla 24 saat içinde tüketemediğiniz bölümlerini dilim dilim kesin. Zaman önemli çünkü tüketeceğiniz zaman ekmeğinizin hangi tazelikte olacağını sağlar. Eğer daha fazla bekletirseniz zaten kruton, galeta unu yaparak bayat ekmeklerinizi değerlendirebilirsiniz.

Dilim dilim yaptığınız ekmekleri bir parşömen veya yağlı kağıdın üzerine üzerine fırın tepsisine dizin. Ekmekler tek kat olmalı ve birbirleriyle mümkün olduğunca temas etmemeli. Tepsiyle birlikte buzluğa veya derin dondurucuya koyun.  Parşömen ekmeklerin nemden dolayı tepsiye yapışmasını engellerken, tek kat ekmekler birbirlerine yapışmamasına neden olur. Aşırı Sert Ekmek Nasıl Yumuşatılır?

Ekmek dilimleri donduktan sonra tepsiyi buzluktan çıkarın ve dilim ekmekleri hava geçirmeyen ağzı sıkıca kapanan torbalara doldurun. Ve ardından tekrar buzluğa yerleştirin.

Ekmeğe ne zaman ihtiyacınız olursa buzluktan çıkarın ve oda sıcaklığında çözülmelerini bekleyin. Ekmeğiniz çözüldükten sonra buzluğa ilk koyduğunuz günkü tazeliğinde olacaktır.

Eğer tost yapmak isterseniz, o zaman ekmeğin çözülmesini beklemeden direkt tost makinasına koyabilirsiniz. Ekmeğiniz yüzde 95 oranında taze olacaktır. Unsuz Ekmek Yapmak İster misiniz?

Bu şekilde buzlukta ekmeklerinizi en az altı ay boyunca saklayabilirsiniz.

Ekmeğiniz tazeliğinden ve lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler