Ana SayfaSAĞLIKHemoroid Ağrısında Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Hemoroid Ağrısında Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Hemoroid kabızlık, hamilelik veya bağırsak hareketleri sırasında zorlanma nedeniyle iltihaplanan anüsteki ağrılı kan damarlarıdır. Sarımsak hemoroid ile ilgili kaşıntı ve iltihabı azaltmak için kullanılabilir. Ağrıyı hafifletmek için doğal ilaçlar kullanılabilir, ancak tıbbi tedavinin yerine geçmemelidir. Hemoroidiniz için sarımsak veya başka bir madde kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Hemoroid İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır?
Bir sarımsak soyup dişlere ayırın. Sarımsak dişlerini saran kağıt benzeri kabuğu tamamen çıkarın. Zerdeçal ve çay ağacı yağı ile hemoroid kremi yapımı

Sarımsak dişini fitil atar gibi rektumunuza yerleştirin. Kayganlaştırıcı eklemek sizin için kolay olabilir. İşaret parmağınızı kullanın ve sarımsak dişini rektumun içine yaklaşık iki santim yerleştirin. Sarımsak bir gece fitil gibi kalsın.

Basur belirtilerini azaltmak için haftada üç kez tekrarlayın. Bir sonraki bağırsak hareketiniz olduğunda sarımsak dişi doğal olarak dışarı atılır.

Üç ila dört diş sarımsak doğrayın ve bir bardak suda 10 dakika kaynatın. Sarımsak parçalarını sudan süzün ve suyun tamamen soğumasını sağlayın.

Suda gazlı bez pedleri doyurun ve dış hemoroidleri yatıştırmak için gazlı bezi anüsünüze uygulayın. Kurumaya başladığında gazlı bez pedleri yeniden doyurun. Ayrıca sarımsak suyunu, daha fazla rahatlamak için soğuyana kadar dondurucuya koyabilirsiniz. Isırgan otu ile basur tedavisi

Uyarı
Hemoroidiniz kanıyorsa veya herhangi bir şekilde ciddi ağrıya neden oluyorsa, tedavi önerileri için doktorunuza başvurun. Hemoroidi tedavi etmek için sarımsak kullanmak, tıbbi tedavinin KESİNLİKLE yerini almaz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler