Ana SayfaYEMEKYARATICI TARİFLERİMaya Yerine Ne Kullanılabilir?

Maya Yerine Ne Kullanılabilir?

Maya Yerine Ne Kullanılabilir? Biyolojik bir mayalayıcı olan maya kabartma tozu veya karbonat tozu gibi kimyasal mayalayıcılarla değiştirilebilir. Kabartma tozu kullanırken, yoğurt gibi bir asitle karıştırılması gerekir. Hamuru yükselten gazları oluşturmak için limon suyu veya ayran gerekir. Ayrıca, hacmini kaybetmemek için fırının sıcak olması gerekmektedir. Maya Yerine Karbonat Tozu Nasıl Kullanılır?

Genelde, 1/4 çay kaşığı kabartma tozu, 1/2 su bardağı ayran, narenciye suyu veya yoğurt ile karıştırılır ve tariflerde 1 su bardağı un elde edilir. Karbonat tozu kullanırken, 1 çay kaşığı bir tarifte 1 fincan unu süzmek için yeterlidir.

Asitler hava kabarcıklarını genişleten karbondioksiti serbest bırakarak hamurun yükselmesi için çalışır. Nohut Suyunu Yumurta Yerine Kullanın

Maya ikamesi ile yapılan hamur maya ile yapılan hamurun gerektiği gibi dinlenmesi ve kabarması gerekmez. Bunun yerine, hamurun fırının ısısıyla mayalayıcı ile birlikte çalışmasına izin vermek için en kısa sürede fırına alınması daha iyidir. En iyi sonuçlar için, taze kabartma tozu veya karbonat tozu kullanmanız önerilir. Ekşi Maya Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler