Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMIYüzdeki Beyaz Yara İzi Nasıl Kapatılır?

Yüzdeki Beyaz Yara İzi Nasıl Kapatılır?

Yüzdeki beyaz yara izi, belli bir bölgedeki doğal pigment melaninini kaybederek vücuda bağlanır. Bir dermatolog, yara izleri sorunlarına en iyi çözümleri sağlayabilir, tabi siz de yara izini kapatabilirsiniz.

Yara izini kapatmak için Farklı Araçlar
Sıvı kapatıcıyı doğrudan beyaz yaranın üzerine uygulayın ve kapatıcıyı parmağınızla yaranın etrafına ya da çevresine sıkarak karıştırın. Yüz kapatıcıları, beyaz izleri gizlemek için maksimum koruma sağlayan bir makyaj türüdür. Birçok kapatıcı, 12 saate kadar dayanabilen ve komedojenik olmayan ve yağsız olan dermatolog onaylı formüller sunar. Yara İzlerini İyileştirmek için Doğal Krem

Beyaz yara izi ile çevresindeki cilt arasındaki renk farkına bağlı olarak, ten rengini daha iyi eşleştirmek için önce yeşil tonlu bir kapatıcı kullanılabilir; ten tonunda daha düzgün bir cilt elde etmek için ten tonunda bir kapatıcı kullanılmalı.

Avucunuzun içine çeyrek boyutlu bir sıvı fondöten yerleştirin, her iki avuç içine yayın ve tüm yüze uygulayın; fondöten, büyük veya belirgin izler için en iyi şekilde çalışan ve hem sıvı hem de toz seçeneklerinde mevcut olan daha genel bir kaplama sağlayabilir. İkisi arasında birçok fark olsa da, sıkıştırılmış toz, sıvı fondötenden daha az kaplanma ve daha doğal bir şekilde karışmaya meyillidir.

İstenilen miktarda renkli nemlendiriciyi bir elinizin avucuna uygulayın, nemlendiriciyi iki elinize dağıtmak için avuç içlerini birbirine sürün ve ardından saç çizgisi ve boyun bölgeleri de dahil tüm yüz bölgesine yayın. Renkli nemlendirici, hem kapatıcı hem de fondöten için mükemmel bir alternatiftir. En az miktarda kaplama sağlarken, renkli nemlendirici, yüze az miktarda bir rengi karıştırarak daha eşit bir cilt bırakarak, yüzdeki sınırlı veya küçük beyaz izlerde en iyisidir. Bu hem erkekler hem de kadınlar için en iyisidir ve doğal bir sonuç sağlar. . Yara İzlerini Gidermek İçin Aloe Vera Tedavileri

Özetle
Doğal ten renginizden bir ton daha açık bir fondöten rengini seçmek, yara izi ve çevresindeki cilt arasında daha dengeli bir cilt oluşumu sağlayabilir.

Rengin cilde eşit dağılmasını ve karışmasını sağlamak için, fondöten ve renkli nemlendirici de dahil olmak üzere, mümkün olduğunca doğal ışıkta herhangi bir kapatıcı uygulayın. Sivilce ve Akne İzlerini Nasıl Giderirsiniz?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler