Ana SayfaEvBANYOKüvetteki Çamaşır Suyu Lekelerini Çıkarma

Küvetteki Çamaşır Suyu Lekelerini Çıkarma

Çamaşır suyu, küvetlerdeki küf ve kirin giderilmesi dahil olmak üzere birçok ev tipi leke çıkarma projesinde kullanılan bir temizleyici ve mikrop öldürücüdür. Daha eski bir küvetiniz varsa, eski küvetinizi temizleyen çamaşır suyunun, küvetinizin yüzeyinde kahverengi ve sarı lekeler bıraktığını fark edebilirsiniz. Ağartıcının neden olduğu renk değişimini gidermek için basit sarf malzemeleri kullanın. Ardından, çamaşır suyu içermeyen temizleyiciler veya doğal ev ilaçları kullanarak küvetinizdeki ağartıcı lekelerini önleyin. Banyo Fayansları ve Küvetinizi Temizlemenin Kolay Yolları

Adım 1
Bir kaseye eşit miktarda tartar kremi ve hidrojen peroksit koyun. Kalın bir macun oluşturmak için iki malzemeyi karıştırın. Macunu fıstık ezmesi kıvamına getirmek için gerekirse daha fazla tartar kreması ekleyin.

Adım 2
Süngerler, yüzeyleri çizmeyen etkili temizleyicilerdir. Peroksit macunu küvetinizdeki çamaşır suyu lekelerine süngerinizle kalın bir tabaka halinde sürün. Tüm lekeyi kapladığınızdan emin olun. Tamamen kuruyana kadar macunun ağartıcı lekelerinde kalmasına izin verin. Bu birkaç saat sürebilir. Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Adım 3
Süngeri ıslatın ve küvetteki peroksit ve tartar kremiyle silin. Macunu çıkardıkça ağartıcı lekeleri de çıkacaktır. Sade su ile iyice durulayın.

Adım 4
Temiz bir süngerle çamaşır deterjanını macun yapın ve çamaşır suyu lekesi kalıntılarına sürün. Deterjan ve çamaşır suyu lekesini çıkarmak için sade suyla durulayın. Eski Küvet veya Lavabolar Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler