Ana SayfaEvDEKORASYON2021 Yemek Masası Modelleri ve Sezonun Trendleri

2021 Yemek Masası Modelleri ve Sezonun Trendleri

Yemek odası, ailenizle ve tanıdıklarınızla unutulmaz sohbetler etmeniz ve günlük enerji ihtiyacınızı karşılamanız için geniş olanaklar sağlar. Misafirliğe uygun, dinlenme imkanı sağlayan, zarif ortamın yaratılması gerekir. Yemek masası, işlevi ve tasarımda odak noktası olması nedeniyle yemek odasında başroldedir. İder Mobilya’nın yonga levha, metal profil, mdf gibi farklı materyallerden üretilmiş ve açılır, kapaklı, kızaklı, dayanıklı ve kullanışlı modelleri, evinizin dinlenme ve ağırlama merkezi olan yemek odanızı ya da mutfağınızı yeniden tasarlama imkanı sunar. Odanızın genişliği, tasarım anlayışınız ve yılın modasıyla uyumlu seçimi yaptığınızda, içinize sinen kararı vermiş olursunuz. Dilerseniz 2021 yemek masası modellerine ve sezonun trendlerine hemen göz atalım.

Duvarınızla Uyumlu Yemek Masası Modelleri

Sezonun trendleri arasında, yemek masasını konumlandırdığınız duvarın farklı şekillerde dekore edilmesi yer alıyor. Özellikle Hint penceresi gibi aynalı paneller, siyah, gümüş ya da altın ile çerçevelenmiş tablolar tercih ediliyor. Ayrıca taş, mermer, tuğla, ahşap görünümlü duvar kaplamalarıyla yemek alanının özelliğine vurgu yapılıyor. Dolayısıyla yemek masası seçiminde duvar dekorasyonuyla uyumu öne çıkarmalısınız. Örneğin siyah renkli metal ayaklar ve aytaşı, beyaz renklimasa yüzeyi ile farklılık yaratabilirsiniz. Duvarda kullandığınız renkleri masanıza da yansıtarak mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

Dayanıklı ve Kolay Temizlenebilen Mobilya Tercihi

2021 yılında zor deforme olan fakat kolay temizlenebilen materyallerden üretilmiş ürünlerin seçimi daha da artıyor. Yemek masası takımı tercihinde de kırılgan malzemeden üretilmiş ürünler yerine, belirli tekniklerle sağlamlığı arttırılmış masalar tercih nedeni oluyor. Pandemi süreciyle birlikte misafirlerinizin hassas olduğu temizlik; kir, yağ tutmayan ve kolay temizlenebilen masa yüzeyleri ile sağlanıyor. Ayna yüzeyli, cilalı yemek masası, aşınmaları önlerken, parlak dokusu ile şık duruyor. Hijyenik, insan sağlığı için zararsız, yangına dayanıklı kompakt laminat plaka ile üretilmiş ürünlere dikkat ederek bilinçli seçim yapabilirsiniz.

Yemek Masası Seçiminde Japandi Tarzına Yer Açın

Japon minimalizmi ile İskandinav sadeliğini birleştiren Japandi tarzı bu yılın en farklı trendlerinden birisi olacak. Yuvarlak, kare, dikdörtgen masa seçiminizi, açılabilen ya da katlanabilen yemek masası modelleri ile birleştirerek misafirlerinize daha çok yer açın. Böylece istendiğinde küçülebilen yapıları ile sadelik ve basitlik yaratarak Japandi tarzına da giriş yapmış olursunuz. Ayrıca düşük maliyetli ikonik sandalyeler, ahşap ve yumuşak tonlardaki yemek masası ile Japandi tarzını özgürce yansıtın. Bol ışık ve yoğun manzara ile tarzınızı taçlandırın.

2021 Pantone Yılın Renklerine Seçiminizde Yer Verin

Dünyaca ünlü bir renk trendi tahmin ve danışmanlık merkezi olan Pantone Renk Enstitüsü, her Aralık ayında yılın rengini seçiyor. 2021 yılı için ise “Ultimate Gray” ve “illumination yellow” yani gri ve sarı tonlarını seçti. Özellikle yemek masası takımlarının gizli kahramanı, sandalyeleri belirlerken bu renk tonlarına yer verebilirsiniz. Çünkü, özellikle “Ultimate Gray” renk tonu, yukarıda vurguladığımız “ilelebet dayanıklı ve kaya gibi sağlam temelli, koruyucu ve güvenilir simge” olarak tanımlanıyor. Sarı ve gri renkleri eşleştirerek yılın trend renklerine ve anlamına sahip olabilirsiniz.

Sizin Eviniz Sizin Tarzınız

Yılın trendleri ne olursa olsun, tarzınızı özgürce yansıtan önerilere göre yemek masası tercihinizi belirlemelisiniz. İder Mobilya insan ve doğaya zarar vermeyen, fonksiyonel özellikleri bulunan, modern ve modaya uygun yemek masası modelleri ile sizleri bekliyor. 2 yıllık kapsamlı garanti imkanı ve bazı dönemlerde yapılan kampanyalarla sunulan, indirimli yemek masası takımı fiyatları ile aradığınız ürüne uyguna sahip olabilirsiniz. İder Mobilya’ya tek tıkla girerek zarif ve dayanıklı modeller hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler