Ana Sayfa Ev MUTFAK Mandolin Dilimleme Aleti İle Sık Yapılan Hata

Mandolin Dilimleme Aleti İle Sık Yapılan Hata

0
1699
Mandolin Dilimleme Aleti İle Sık Yapılan Hata
Mandolin Dilimleme Aleti İle Sık Yapılan Hata

Meyve ve sebzeleri incecik, kağıt gibi kesebilen mandolin dilimleme aleti ve rendesi eğer yanlış kullanırsanız, istenmeyen ağır yaralanmalara neden olabilirsiniz.

Patatesten cips yapmak, turpları salataya incecik koyabilmek ya da farklı meyvelerden şekerlemeler yapmak için mandolin vazgeçilmez bir mutfak gerecidir. Zencefili rendelemenin kolay yolu

Ancak çok keskin bıçaklara sahip mandolini yanlış kullanırsanız, hem istediğiniz incelikte dilimler elde edemezsiniz hem de yaralanma riskiniz çok fazladır.

İstediğiniz incelikte dilimler elde etmek için sebze ve meyveyi ellerinizle iyi kavramanız gerekir. O zaman da parmaklarınızı yaralamanız yüksek bir ihtimaldir. Vücuttaki hafif yaralanmalar için ev ilaçları

Yaralanmaların önüne geçmek ve korkmadan mandolini rahat kullanmak için tek seçeneğiniz bir çift eldiven kullanmaktır. Bunun için kesilmeye dayanıklı eldivenlerden edinebilirsiniz.

Kesilmelere karşı koruma sağlayan eldivenleri, sadece mandolin kullanırken değil, et keserken ya da normal zamanlarda bıçakla yapacağınız işlerde ve normal rendeleme yaparken de kullanabilirsiniz. Bu eldivenlerin makinede yıkanması kolay olduğu için sürekli temizleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Kesikler hızlı nasıl iyileştirilir?

Eğer bu tür bir eldiven edinmek sizin için zor ya da gereksizse, yine de kalın bir eldiven kullanmaya özen gösterin. Ancak bunlar keskin mandolin bıçaklarını engelleyemez ama en azından ilk darbeden korunmanıza yardımcı olabilir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın