Ana SayfaSAĞLIKKİLO VERMEKadınlarda Kalp Krizi Belirtileri Farklı

Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri Farklı

Kalp krizi belirtileri kadın ve erkek arasında değişiktir. Kadınlar ve erkekler aynı kalp krizi riski altındadır. Artık birçok insan göğüs ağrısı ve baskı hissinin kalp krizi belirtisi olduğunu biliyor. Bu genellikle erkeklerde görülen bir durumdur. Ancak kadınlarda sinyaller çok daha zayıftır.

Kalp Krizi Kadınlar İçin Daha Tehlikeli
Kadınlar olarak, göğüs kanserinin herhangi bir belirtisi olup olmadığını görmek için göğüslerimizi kontrol etmemiz sürekli olarak hatırlatılmaktadır. Göğüs kanserinden iki kat daha fazla kadın kalp krizinden ölmesine rağmen, kalp krizi riskiyle ilgili çoğu kez hiçbir şey duymuyor olmamız dikkat çekicidir. Bunun nedeni, kadınlarda kalp krizi belirtilerinin erkeklere göre çok daha belirsiz olmasıdır. Çoğu zaman teşhis konulmakta güçlük çekiliyor. Bir başka önemli nokta kalp krizi geçirme olasılığı kadınların erkeklerden % 50 daha fazla. 6 Sinyal Kalp Krizi Geçireceğinizi Söylüyor

Belirtiler
Bu nedenle kadınlarda kalp krizi son derece tehlikelidir. Ve risk artıyor. Giderek daha fazla kadın aşırı kilolu, kötü kolesterol seviyelerine ve yüksek tansiyona sahip. Daha sağlıklı yaşamak elbette önemlidir, ancak kadınlarda kalp krizi belirtilerinin bilinmesi de önemlidir. Bu şekilde zamanında önlem alınabilir ve kalp krizi ölümcül hale gelmez. Kadınlarda kalp krizinin yaygın semptomları şöyle:

Aşırı yorgunluk (günler hatta haftalarca)
Üst karın, omuzlar, boyun ve çene hattında ağrı
Mide bulantısı
Nefes darlığı
Asiri terleme
Huzursuz veya endişeli hissetmek
Baş dönmesi
Uykusuzluk hastalığı Basit Gibi Görünen Kalp Krizi Belirtileri

Griple Karıştırma
Yukarıdaki belirtiler, hem kadınlar hem de doktorlar tarafından hala sıklıkla grip olarak görülmektedir. Semptomların her zaman bir kalp krizi veya diğer kalp ile ilgili rahatsızlıkları işaret etmesi gerekmese de, bunlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız doktorunuza başvurmanız en iyisidir. Semptomlar aniden kötüleşirse ve / veya göğsünüzde baskı hissederseniz, derhal hastaneye gidin.

Erkekler kadınlar Neden Farklı
Bu semptomlar neden erkekler ve kadınlar arasında bu kadar farklılık gösteriyor, merak edebilirsiniz. Bunun için birden çok neden var. Erkeklerde sorunlar genellikle koroner arterlerden kaynaklanır. Bunlar kalbin etrafındaki büyük damarlar. Plak bu arterleri daraltarak kan damarının kısmen veya tamamen tıkanmasına neden olabilir. Kadınlarda bu daralmalar, kalp kası etrafındaki daha küçük damarlarda daha sık görülür. Bu küçük damarların tıkanmasının tespit edilmesi daha zordur ve daha ince sinyallere neden olur. Bu nedenle, kadınlarda kalp krizi genellikle daha sonraki bir aşamada fark edilir. Kadınlar İçin Tiroid Kanserinin 5 İşareti

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler