Ana SayfaEvSirkeyle Temizlemede Yapılan 3 Hata

Sirkeyle Temizlemede Yapılan 3 Hata

Birçok kişi evlerini temizlerken doğal temizleyicilerin ne kadar önemli olduğunu zaten biliyor. Sadece diğer temizleyicilere göre daha ucuz değil, vücudunuz için daha az zararlı, çevre için daha güvenli ve eviniz için daha iyi sonuçlar veriyorlar.

Bu doğal temizleyiciler asla karıştırılmamalıdır.

Şu anda kullanılan en popüler doğal temizleyicilerden biri sirke. Doğru şekilde kullanıldığında, sirke, evinizi pırıl pırıl korumak için güvenli ve etkili bir yol olabilir. Temizlemede sirke kullanılmaması gereken 4 yer

Bununla birlikte, diğer doğal temizleyicilerle karıştırıldığında, bunun tersi sonucu veya çok daha kötü bir durum yaşayabilirsiniz. İşte sirke ile temizlik yapmak ve yapılmayacak şeyler.

1. Beyaz sabun felaketi

Tezgahı, parke zeminini veya evinizin herhangi bir yerini sabun ve sirke kombinasyonu ile temizlemeyi denerseniz, kendiniz için daha fazla iş yaratmış olabilirsiniz.

Kastil sabunu sirke ile birleştiğinde, sabunun üretildiği katı ve sıvı yağlar bir tür sümüksü hal alır ve temizliği zorlaştırır. Sonunda, başladığınızdan daha büyük bir karmaşa yaratır. Karbonatı evinizdeki temizlikte kullanabileceğiniz 9 alan

Bunun yerine, önce yağları yok etmek için Castile sabunu ile yüzeylerinizi temizlemeyi deneyin ve sonra daha lekesiz bir parlaklık için sirke ile yıkayın.

2. Fırında gazla köpüren bir atık

Asitli sirke, karbonat tozu ile karıştırıldığında, temizlik için pratikte yararsız olan çok hafif bir tuzlu su topluluğu elde edilir.

İkisi bir araya getirdiğinde muhteşem bir kabarcık reaksiyonu göreceksiniz ve bunu yaratmaya koyduğunuz tüm zaman ve parayla birlikte eriyen tüm temizleme özellikleri gibi bakabilirsiniz. Ev temizliğinde sirke kullanımı

Bunun yerine,

Sirke, eski cam ürünlerinin parlaklığını düzeltmek için harika çalışırken, karbonat tozu, fırınlardaki yapışkan, yanmış kalıntıları çıkarmak için kullanılmalıdır.

3. Zararlı hidrojen peroksit

Bu iki doğal temizleyicinin kombinasyonu aslında tehlikeli bir korozif asit oluşturur ve evinizde sorun yaratmamasına rağmen cildinizi, gözlerinizi, akciğerlerinizi tahriş ettirdiğinizi ve kalıcı yara izi yarattığını gösterdi. Hidrojen Peroksitin 11 farklı kullanım alanı

Bunun yerine iki ürünü ayrı püskürtme şişelerine koyup bunları teker teker kullanmayı deneyin. Bölgeye temizleyicilerden birini püskürtün, alanı kuru konuma getirin, hemen sonra diğer temizleyiciyi kullanın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler