Ana SayfaEvBANYOÇamaşır Suyu Kokusu Elden Nasıl Çıkarılır?

Çamaşır Suyu Kokusu Elden Nasıl Çıkarılır?

Çamaşır suyu, yaygın bir ev temizlik maddesidir. Lastik eldiven kullanmadığınız sürece , banyoyu temizlerken ellerinize koku bulaşır . Bu kokuyu gidermenin birkaç farklı yolu var. Çamaşır suyunu çıkarmak için birkaç şey almanız gerekir:

Karbonat

Beyaz sirke

Limon / limon suyu

Deterjan sabunu

Kahve Telvesi

Karbonat tozu ile nasıl çıkarılır?

Ellerinizi yıkayın ve avucunuza makul miktarda karbonat dökün. Ellerinizi birbirine sürtün. 2-3 dakika bekletin ve ellerinizi durulayın. Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Bastırılır?

Limon veya Beyaz Sirke Kullanarak Çıkarma

Karbonat tozu işe yaramazsa bir başka mükemmel yöntem de evdeki asitleri denemektir. Kokuyu gidermek için en iyi iki ev asidi limon suyu veya beyaz sirkedir.

Bir kaseyi beyaz sirke veya limon suyu ile doldurun. Yeter ki ellerinizi tamamen suya daldırabilirsiniz. Limon suyunuz yoksa, ikiye kesilmiş limonla ellerinizi ovabilirsiniz. Meyve suyunun birkaç dakika ellerinizde ıslanmasına izin verin. Ellerinizi durulayın ve kurulayın.

Sade sirke veya limon suyu kullanmak istemiyorsanız, suyla 1: 1 oranında seyreltebilirsiniz. Bu, çözümü biraz daha az etkili hale getirebilir, ancak ellerinizi tahriş etmez. Çamaşır Suyunu Leke Çıkarıcı Olarak Kullanma Yöntemi

Kahve Telvesi ile Kokuyu Ellerinizden Nasıl Çıkarılır?

Farkında olmayabilirsiniz, ancak kahve telvesi aynı zamanda harika bir koku giderici maddedir.

Bir bardak veya kaba biraz bulaşık deterjanı koyun. Yeterli miktarda kahve telvesi ekleyin. Karışımı karıştırın. Sabun ve kahve karışımını ellerinizde kalan kokuları gidermek için peeling olarak kullanın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler