Ana SayfaSAĞLIKPirinç Sirkesinin Faydaları

Pirinç Sirkesinin Faydaları

Pirinç sirkesini çok fazla kullanmıyoruz ancak oldukça faydalı. İşte pirinç sirkesinin yararları ve kullanım alanları.

1. Sindirim Sağlığını İyileştirir:
Pirinç sirke içinde iyi miktarda asetik asit var. Bu asit yardımcıları sindirim sağlığını artırır. Ayrıca, vücudunuzun yediğiniz gıdalardan daha fazla besin elde etmesine yardımcı olur. Böylece, vücudunuz sağlık için faydalı olan gıdalardan daha fazla kalsiyum, potasyum ve vitamin emebilir. Pirinç suyu kullanmanız için 7 neden

2. Antiseptik Özellikler:
Pirinç sirkesi, antiseptik ilaçlar üretmekte yaygın olarak kullanılmaktadır. Temas üzerine zararlı bakterileri ortadan kaldırabilir ve bu nedenle sayısız sağlık durumunu tedavi etmek için çeşitli ilaçlarda kullanılır.

3. Karaciğer Toniği:
Kurozu adı verilen Japon pirinç sirkesinin bir varyantı, kahverengi pirincin fermente edilmesiyle üretilir. Yapılan araştırmalara göre pirinç sirkesinin karaciğeri koruyucu yararları bulunuyor. Araştırmacılar, karaciğer tümörlerinin başlamasını engelleme potansiyeline sahip oldukları görüşünde. Fermante pirinç suyu nasıl yapılır?

4. Yorgunluğu Alır
Pirinç sirkesi ılımlı miktarda amino asit içerir. Bunlar kandaki laktik asit gelişimi ile etkili bir şekilde mücadele eder. Laktik asit gelişimi, sertlik, sinirlilik ve yorgunluk ile sonuçlanır. Bu sizi gün boyunca taze ve enerjik kılar.

5. Bağışıklığı İyileştirir:
Pirinç sirkesinin en iyi faydalarından biri, bağışıklığın artırılmasına yardımcı olmasıdır. Pirinç sirkesi, esansiyel amino asitler içerir. Bunlar, optimum sağlık için size yardımcı olurlar. Bu amino asitler, serbest radikallerin zararlı etkileri ile savaşmaya yardımcı olurlar. Bağışıklığı artırmaya da yardımcı olurlar.

6. Kalp Sağlığını İyileştirir:
Pirinç sirkesi vücudunuzdaki yağ peroksit oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu da kan damarlarının duvarlarında kolestrol oluşumunu yavaşlatmaya yardımcı olur. Bu nedenle uzun vadede, günlük yemeklerinize bu sirkenin birkaç çay kaşığı dahil ederek kalbinize büyük yararlar. Evde pirinç sirkesi nasıl yapılır?

7. Kilo vermeyi hızlandırır:
Aşırı kilo vermek sizin için bir öncelik taşıyorsa, pirinç sirkesi ve gıdalar tüketmeniz oldukça yararlı olabilir. Çalışmalar göstermektedir ki pirinç sirkesi kilo vermenize yardımcı olur. Kahverengi pirinçten yapılan sirke bu açıdan oldukça yararlıdır.

8. Cilt sağlığına yardım eder
Bunun farkında olan bir çok kişi yok, ancak pirinç sirkesi kullanılması cildinize de faydalı olabilir! Bir şişede pirinç sirkesi, arıtılmış su ve çay ağacı yağı karışımını hazırlamanız gerekir. Sonra malzemeleri iyi karıştırmak için şişeyi sallayın. Su ve pirinç sirke oranı 6: 1 olacaktır. Pamuklu bir top kullanarak, sivilcelerin üzerine sürün. Kurutun ve suyla yıkayın.

9. Doğal Yüz Toniği:
Pirinç sirkesi kimyasal olmayan cilt toniği yerine de kullanılabilir. Birçok kadın ve erkek OTC cilt tonerlerini kullanmaktadır. Bunun yerine pirinç sirkesi ile cilt temizlenebilir. Damıtılmış su, çay ağacı yağı ve beyaz pirinç sirkesi karışımı cildinize uygulayın. Bu karışımı kullanmak üzere bir şişede saklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler