Ana Sayfa Ev Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma

Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma

0
83
Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma
Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma

Malzemeye özgü yöntemleri kullanarak koli bandı kalıntısını çıkarabilirsiniz. Temizlemeniz gereken malzeme türüne bağlı olarak yöntemi değiştirmek gerekir.

Yapışkan kalıntı bir tutkaldan gelir, böylece ısıyla yumuşatabilir ve hatta eritebilirsiniz. Sıcak su ve bez gibi basit bir şey kullanabilirsiniz.

Saç Kurutma Yöntemi
Bazı insanlar koli bandı kalıntısını saç kurutma makinesiyle temizler. Bu, tutkal kalıntısını yumuşatır, ancak onu nesneden ayırmaya zorlamak için hızlı çalışmanız gerekir. Bant kalıntısından kurtarmaya çalıştığınız nesneye zarar verebileceğinden, herhangi bir kazıyıcı kullanmayın. Koli Bandının 5 Farklı Pratik Kullanımı

Koli Bandı Kalıntısını Camdan Çıkarma
Camda kalan koli bandını çıkarmanın en iyi yolu ispirto (izopropil alkol) kullanmaktır. Elinizde sürtünme alkolü yoksa likör veya votka olabilir. Her iki alkol türü de bant kalıntısına çözücü olarak işlev görür. Gevşemiş yapıştırıcıyı nesneden silmek için temiz bir bez kullanın. Yapışkan kalıntı üzerinde aynı çözme etkisi için el dezenfektanı da kullanabilirsiniz.

Alkolü doğrudan cam alana uygulayın. Birkaç dakika ıslatmasına izin verin, ancak alkolün buharlaşmasına izin vermeyin. Gevşemiş tutkalı çıkarmak için yumuşak bir bezle dairesel bir sürtünme hareketiyle çalışın. Ilık sabunlu su, kalıntıları giderir.

Plastikten Bant Kalıntısını Çıkarma
Bant kalıntısını plastikten çıkarmak, gevşemeden önce birkaç yöntemin denenmesini gerektirebilir. Önce alkolü ovalamayı deneyin. Plastiği aşındırabileceği için aseton kullanmayın. Bitkisel yağ veya zeytinyağı ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Her Türlü Yapışkanı Çıkaracak Yöntem

Yağı doğrudan kalıntıya uygulayın. Emmesine izin verin. Yumuşak bir bezle silerek temizleyin. Temiz suyla durulayın.

WD 40 Koli Bandı Tutkal Kalıntısını Gideriyor mu?
WD40, koli bandı yapıştırıcısı kalıntısı için çok etkili bir çözücüdür. Çeşitli gözeneksiz yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Bant kalıntısına sadece WD 40 püskürtün. Yaklaşık 10 dakika beklemesine izin verin. Temiz ve kuru bir bez kullanarak, nesneden gevşetilen yapıştırıcıyı silin.
İnatçı koli bandı kalıntısı için işlemi tekrarlayın.

Makastan Koli Bandı Kalıntısı Çıkarma
Koli bandı kalıntısını bir makas üzerinden almanın birkaç yolu vardır. En kolayı, özellikle yapışkan sökücü olarak tasarlanmış bir üründür. WD 40, belki de en yaygın kullanılan yöntemdir. Her ikisi de doğrudan makas üzerindeki kalıntıya sürülebilir ve kuru bir bezle temizlenebilir. Ilık sabunlu suyla bitirebilir, temiz suyla durulayabilir ve bir havlu veya bezle kurulayabilirsiniz. Cam, Plastik ve Ahşap üzerindeki Yapışkan Nasıl Çıkarılır?

Arabadan Koli Bandı Kalıntıları Çıkarma
Koli bandı kalıntısını arabanızın dışından temizlemeniz gerekiyorsa, WD 40’ı kullanın. Kalıntıya veya yumuşak bir beze püskürtün ve alanı nazikçe ovalayın, boyayı veya cilayı çizmemeye dikkat edin. Yumuşak kuru bir bezle silin.

Arabanın İç Kısmında Koli Bandı Kalıntısı
WD 40’ı birçok kabin içinde kullanabilirsiniz. Aracın iç kaplamalarına zarar vermemesini sağlamak için önce bir nokta testi yapmak en iyisidir. Deri koltuklarda kullanmaktan kaçının.

Koli Bandı Kalıntısını Deriden Çıkarma
Deriden koli bandı kalıntısını gidermenin en nazik yolu ılık sabunlu su. Tüm tutkal kalıntısını almak için birkaç kez tekrarlaman gerekebilir. Temiz tatlı su ve ardından kuru, yumuşak bir bezle temizleyin. Kuruduktan sonra bir deri saç kremi uygulayabilirsiniz.

Koli Bandı Kalıntısını Kumaştan Çıkarma
Giysiler veya diğer kumaşlar üzerindeki koli bandı kalıntısı üzerinde el dezenfektanı kullanabilirsiniz. El dezenfektanının kumaşa nüfuz etmesine izin verin, ardından kuru yumuşak bir bez kullanın ve gevşetilen yapıştırıcıyı çıkarmak için alanı nazikçe ovalayın. İşlemi tekrarlamanız gerekebilir. Ürünü yıkamaya atmadan önce, kalan el dezenfektanı veya kalıntıyı, bölgeye çamaşır lekesi çıkarıcı püskürterek uzaklaştırın.

Ahşap Zeminlerden Temiz Bant Kalıntısı
Bir parke zemin, koli bandı kalıntısını temizlemek söz konusu olduğunda yanıltıcı olabilir. Ahşap zemin dostu olan Goo Gone ürününü deneyebilirsiniz.

Doğrudan tutkal kalıntısına uygulayabilirsiniz. Kalan tutkal içinde birkaç dakika bekletin. Gevşemiş tutkalı tahtadan çıkarmak için kağıt havlu kullanın .
Tüm kalıntıları almak için işlemi tekrarlamanız gerekebilir. Alanı temizlemek için nemli sabunlu bir bez kullanın ve nemli bir temiz su beziyle durulayın.
Alanı yeni kuru bir bezle kuruladığınızdan emin olun.

Taş Tezgah veya Masalardan Kalıntıları Çıkarma
Granit tezgah veya mermer masa üstü üzerinde koli bandı kalıntısı varsa, 1: 1 oranında çamaşır deterjanı ve çamaşır sodası karışımı ile temizleyin.

İki kuru malzemeye yeterince ılık su ekleyin. Gevşek bir macun yapın.
Gevşek macun karışımını bir bez veya boya fırçası ile kalıntının üzerini kapatarak uygulayın. Karışımın tutkal içinde ıslanmasına ve yumuşamasına izin verin. Karışımı ve tutkalı çıkarmak için nemli bir bez kullanın.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın