Ana Sayfa HAYAT Plastik Fileleri Atmayın

Plastik Fileleri Atmayın

0
498
Plastik Fileleri Atmayın
Plastik Fileleri Atmayın

Dünya değişiyor: hepimiz daha az plastik israf etmek istiyoruz. Plastik torbalar birçok yerde yasaklanıyor ve hükümetler plastik ambalajların kullanılmasını azaltmaya çalışıyor. Ne yazık ki, plastiksiz yapmak zor ve çoğu zaman plastik ambalajlarda hala çok şey alıyoruz. Çok sayıda meyve ve sebzenin geldiği plastik file poşetleri yeniden kullanmak için bir yöntem bulduk. İyi haber: bu çok kolay!

Avokado, portakal ve soğan gibi birçok meyvenin ve sebzenin, mutfakta kolaylıkla geri gelebileceği torbalar file torbalar. Bu plastik fileleri birkaç basit adımda, tencere ve tavalarınızı ovalamak için mükemmel bir sünger yapabilirsiniz! Ağ örgüsü süngeri, çelik bir süngerin ve bulaşık süngeri birleşimi gibidir, pişirme sırasında bir tencereye veya tavaya bir şey yaktığınızda mükemmel şekilde işe yarar.

Bu süngerlerin yapımı çok kolaydır. File torbanın uçlarını koparın ve bunları atın. Fileyi içen ve içine sünger koyup iple etrafını bağlayın. Birden fazla ağınız varsa birkaçını toplayın, başka bir ağa koy ve bağla. Bu sayede hoş ve kompakt bir süngeriniz olur.

Temizlik
Yanmış tencere ve tavaları temizlemek için el yapımı süngerinizi kullanın veya banyoda kullanın! Kireç, su ve sabun kalıntısı, bu süngerle temizlenirseniz tertemiz olur. Kullanışlı değil mi?

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın