Ana SayfaEvDEKORASYONAhşaptan Siyah Su Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Ahşaptan Siyah Su Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Siyah su lekeleri, ahşap zeminler ve mobilyalardan çıkarılması en zor leke türüdür. Bu lekeler, su cilanın ötesine ve ahşaba sızdığında meydana gelir. Bu lekeleri temizlemenin en iyi yolunu sizlere anlatacağız.

Çamaşır Suyu Kullanma

İlk adım, ahşap kaplamayı çıkarmaktır . Bir antika ile uğraşıyorsanız , muhtemelen bunu yapmak istemezsiniz çünkü bittiğinde parçanın değeri düşer. Ancak bu bir sorun değilse şu adımları izleyin: Ahşaptan Yağ İzleri Nasıl Çıkarılır?

Ahşap parçadan cilayı zımparalayın.Normal ev tipi çamaşır suyunu lekeye sürmek için eski bir diş fırçası veya boya fırçası kullanın. Ağartıcının yaklaşık iki saat buharlaşmasına izin verin. Aynı şekilde daha fazla çamaşır suyu uygulayın. Gece boyunca beklemesine izin verin. Bu işlem ahşabın derinliklerindeki su lekelerini giderir. Lekeler gittiğinde ahşabı yeniden boyayabilirsiniz. Bununla birlikte, leke devam ederse, ahşap ağartma yöntemini kullanmanız gerekebilir.

Ahşap Ağartıcı Kullanımı

İnatçı siyah su lekeleri için ticari bir ahşap ağartıcı kullanmanız gerekebilir.

Ahşap kaplamayı çıkardıktan sonra, ahşap üzerine bir fırça ile karışık ahşap ağartıcı uygulayın.
Ahşap ağartıcının dört saat kalmasına izin verin.
İki ölçek su ve bir ölçek sirke karışımını süngerle uygulayarak ahşap ağartıcıyı nötralize edin.
Ahşabı kurutun ve leke çıktıktan sonra yeniden cilalayın. Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Diş Macunu Kullanmak

Beyaz su lekelerinde olduğu gibi, diş macunu siyah lekelerde etkili olabilir. Beyaz macun kullanın ve filigranı tahta damarlı hafif bir hareketle ovalayın. Fırçayı çok fazla bastırmayın çünkü cilayı kaldırabilirsiniz.

Bitmemiş Ahşap

Bitmemiş ahşap zeminlerden ve mobilyalardan su lekelerini çıkarmak en kolay yoldur. Tek yapmanız gereken biraz zımpara kağıdı alıp lekeli alanı nazikçe zımparalamaktır. Ayrıca lekeye biraz bulaşık deterjanı ve bir bezle su da sürebilirsin. Ahşaptan Su Lekelerini Temizlemenin 5 Yolu

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler