Ana Sayfa Ev Alkali Pil Korozyonu Nasıl Temizlenir?

Alkali Pil Korozyonu Nasıl Temizlenir?

0
163
Alkali Pil Korozyonu Nasıl Temizlenir?
Alkali Pil Korozyonu Nasıl Temizlenir?

Uzun süre kullanmadığnız pilli bir aleti çalıştırmak isteniz ama çalışmıyor. Pilleri kontrol ettiğinizde korozyon olduğunu gördünüz. Bu korozyonu nasıl temizleyeceksiniz? Korozyon yeterince hızlı bulunursa, aşağıdaki temizleme ipuçlarını takip etmek cihazı kalıcı olarak hasar görmekten kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Elektronikler Nasıl Temizlenmelidir?

Temizlik Ürünleri

Herhangi bir elektronik cihazda aşınmış bir pil bulduğunuzda yapmanız gereken ilk şey eldiven ve koruyucu gözlük takmaktır . Bu önemlidir çünkü pilden sızan madde olan potasyum hidroksit cildinize veya gözünüze bulaşırsa tahrişe neden olur.

İhtiyacınız olan malzemeler:

Pamuklu çubuklar veya eski bir diş fırçası
Sirke veya limon suyu
Karbonat Pamuklu Temizleme Çubuklarını Kullanabileceğiniz 8 Farklı Alan

Elektronik Cihazın Temizlenmesi

Pilleri eldivenli ellerinizle dikkatlice çıkarın ve uygun şekilde geri dönüştürün. Piller çıkarıldıktan sonra, söz konusu cihazdaki korozyonu temizlemeniz gerekecektir. Bunu sirke veya limon suyuna batırılmış pamuklu çubuklar veya diş fırçasıyla yapın. Bunlardan gelen asit, cihazdaki korozyonun çözülmesine yardımcı olacaktır. Korozyonu mümkün olduğunca gidermek için pamuklu çubuk veya diş fırçası ile fırçalayın.

Kalan kalıntılar karbonat ve çok az su ile temizlenebilir. Yine pamuklu çubukla veya eski diş fırçasıyla fırçalayın. Nemli bir pamuklu çubuk alın ve kalan kabartma tozu (veya diğer maddeleri) üzerinde kalan her şeyi silin. Yeni pilleri takmadan önce cihazın tamamen kurumasını bekleyin. Ekranınızda Küçük Çizikleri Gidermenin Yöntemi

Pil Hasarını Önleme

Pillerinize özel özen gösterirseniz, alkalin pil korozyonunu temizleme ihtiyacını azaltabilirsiniz. Cihazı herhangi bir süre saklamayı planlıyorsanız, pilleri çıkarın. Bu şekilde, piller sızsa bile, elektronik aygıtın zarar görmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın