Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Çene Çevresinde Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Çene Çevresinde Akne Nasıl Tedavi Edilir?

0
88
Çene Çevresinde Akne Nasıl Tedavi Edilir?
Çene Çevresinde Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Akne, hormon dalgalanmaları yağ bezlerinin aşırı miktarda sebum üretmesine neden olduğunda ortaya çıkar. Bu yağ cilt yüzeyinin altında kaldığında sivilce oluşur. Akne vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir ama genellikle yüzde ve çenede gelişir. Akne, özellikle yüzünde göründüğünde sinir bozucu ve saklanması zor olabilir. Neyse ki, etkili bir şekilde düzeltilebilir. Sivilce ve Akne İzleri Nasıl Giderilir?

Kir ve yağı temizlemek için çene bölgesini günde iki kez hafif bir yüz temizleyici ile yıkayın. Acele etmeyin ve tüm makyajı çıkardığınızdan emin olun.

Yağlı veya yağ bazlı kozmetikler, saç ürünleri ve makyajdan kaçının. “Komedojenik olmayan”, “aknejenik olmayan” veya “yağsız” olarak etiketlendiklerinden emin olun. Derin Kistik Akneler İçin Ev Çözümleri

Egzersiz yaptıktan veya sıcak havaya maruz kaldıktan sonra yüzü ve saçı temizleyin. Ter, gözenekleri tıkayabilir ve çene bölgesinde daha fazla sivilceye neden olabilir.

Çenenize ellerinize koymaktan veya telefon gibi nesneleri çene bölgenize dayamaktan kaçının. Omuz Akneleri Nasıl Temizlenir?

Reçetesiz satılan bir akne ilacı uygulayarak sivilce şişmesini azaltın ve cildin deri değiştirmesini sağlayın. Benzoil peroksit veya salisilik asit içeren ürünler etkili olabilir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın