Ana SayfaEvBuzdolabında Tavuk Nasıl Çözülür?

Buzdolabında Tavuk Nasıl Çözülür?

Buzdolabında bir tavuğun buzunu çözmek, ailenizi salmonella ve diğer gıda kaynaklı hastalıklardan korumanın en iyi yoludur. Mikroorganizmalar 40 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda hızla çoğalır, bu nedenle tavuğu buz çözerken buzdolabında tutmak tehlikeli bakterilerin büyümesini önler. Akşam yemeği menünüzde tavuk varsa, bir gün önce buzdolabına indirerek zaman kazanın. Ertesi gün akşam yemeğine kadar, tavuk pişirmeye hazır olacak. Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür?

Küçük tavuk parçaları bir günde tamamen çözülür, ancak bütün tavuklar 24 saat veya daha uzun süre gerektirir. Ancak, çözülmüş tavuğu buzdolabında birkaç günden fazla bırakmayın.

Sızıntıyı önlemek için donmuş tavuğu plastik bir torbaya koyun ve buzdolabının alt rafına koyun. Donmuş Eti 5 Dakikada Çözen İlginç Yöntem

Tavuğunuzu buzdolabına koyduktan 12 ila 36 saat sonra pişirin. Hala biraz donmuşsa endişelenmeyin; Ocakta veya fırında pişirdiğiniz sürece donmuş tavuk pişirmek tehlikeli değildir. Ancak unutmayın halen biraz donuk tavuğun pişmesi daha uzun süre alacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler