Ana SayfaEvBANYOPompa Olmadan Tuvalet Nasıl Açılır?

Pompa Olmadan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tuvaletin tıkanması kendi başına sinir bozucudur. Bir de evinizde açmak için pompa yoksa üzülmeyin. Pompa olmadan tuvaletinizi açmanın yolları var. Bu yazımızda bu yöntemleri anlatacağız.

Bulaşık deterjanı ile başlayın
Tuvalet tıkandığında, mutfağa gidin ve biraz bulaşık deterjanı alın; kaygan sabun tıkanmış borunun yağlanmasına yardımcı olacak ve artıkların daha kolay aşağı kaymasını sağlayacaktır. Tuvalete yaklaşık yarım bardak dökün. Elinizde bulaşık deterjanı yoksa, kalıp sabunu küçük parçalar halinde doğrayın ve parçaları tuvalete bırakın. Streç Film İle Tıkalı Tuvaleti Nasıl Açarsınız?

Sıcak su ekleyin
Sadece bulaşık sabunu işe yaramazsa, su eklemek bir şeyleri hareket ettirebilir. Bir kovayı sıcak banyo suyuyla doldurun (kaynar su porselen tuvaletin çatlamasına neden olabilir) ve suyu bel seviyesinden tuvalete dökün. Suyun kuvveti tıkanmaya neden olan her şeyi yerinden çıkarabilir.

Tel askı kullanarak bir drenajı açın
Daha ciddi bir tıkanıklık farklı bir şekilde açılması gerekir. Bunu yapmak için, bir tel askıyı düz olana kadar çözün. Kablonun bir ucunu tıkalı alana itin. Tıkanıklık serbest kalana ve gidere akana kadar kurcalayın. Tıkalı Giderlerinizi Açmanın Doğal Yolları

Bu karışımı deneyin
Bulaşık sabunu kullanmaya alternatif olarak, bu tamamen doğal çözümü deneyin: Bir fincan karbonat tozu ve iki fincan sirkeyi tuvalete dökün. Yarım saat boyunca kalmasına izin verin. Tıkanıklık kaybolmazsa, bir pompa olmadan tuvaletin tıkanıklığını gidermek için sıcak su numarasını deneyin.

Su basıncı oluşturmak için plastik bir şişe kullanın
Klozetten mümkün olduğunca fazla su çıkararak başlayın (bunu küçük bir kabı tuvalet suyuyla tekrar tekrar doldurarak ve suyu bir kovaya dökerek yapabilirsiniz). Ardından, büyük bir plastik şişeyi ılık suyla doldurun. Baş parmağınızı şişenin üzerine yerleştirin ve şişenin üst ucunu tuvaletin altındaki çıkışa takın (bu adım için lastik eldiven giyin). Baş parmağınızı kaldırın ve şişeyi sıkın, böylece içerideki su borudan aşağıya doğru akar. Eklenen basınç, tıkanmaya neden olan her şeyi yerinden çıkarabilir. Giderlere Asla Boşaltılmaması Gereken 15 şey

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler