Ana Sayfa Ev BANYO Kül Suyunun Kullanım Alanları

Kül Suyunun Kullanım Alanları

Hazırladığınız kül suyunu bulaşık makinasında, çamaşın makinasında veya temizlikte kullanabilirsiniz. İşte size kullanım alanları.

Çamaşır makinesindeki kullanımı:

Kül suyundan bir çay bardağı alarak çamaşır makinenizin deterjan bölümüne dökün. Dilerseniz bir kavanoz içinde içine zeytinyağlı sabunu rendeleyerek veya Arap sabunu ile karıştırarak da kullanmanız mümkün.

Bu durumda sabunun kül suyu içinde tamamen eridiğinden emin olun. Bunun için kapaklı bir kavanozda çalkalamak ve sabunu kül suyunda eritmek yeterlidir. Kül Suyu Nasıl Yapılır?

Bulaşık makinesinde kullanımı:

Bulaşık makinesinin deterjan bölümünü dolduracak miktarda kül suyunu ekleyerek bulaşık makinesini çalıştırabilirsiniz.

Üzüm sirkesi, hem çamaşırlarınızın yumuşaması, hem de bulaşıklarınızın parlaması için kullanabileceğiniz güvenli bir temizlik malzemesidir.

Çamaşırlarınız kokulandırmak için çamaşır makinenizin durulama suyuna gül suyu veya birkaç damla esansiyel yağ da katabilirsiniz.

Kül suyu kazanının dibinde kalan kül balçığı da fayans ve seramik yüzeylerin ovulması için çok elverişli bir temizlik malzemesidir.

Kül suyu yüksek PH derecesi nedeniyle elde yıkamalarda cildi tahriş edebilir. Elde yıkamada eldiven kullanılması önerilir.

kaynak:www.bugday.org

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kül Suyu Nasıl Yapılır?

Eski insanların çamaşırlarını küllü su da yıkadığını biliyor veya duymuş olabilirsiniz. Günümüzde de doğal...

Örümcekleri Evinizden Uzak Tutmanın Doğal Yöntemleri

Dürüst olmak gerekirse, örümcekler evimizin içinde görmekten çok da hoşlandığımız canlılar değil. Tamamen zararsız...

Eviniz İçin En Etkili Antibakteriyel Sprey

Evinizi hemen hemen her yerini temizlemek için çok hızlı ve etkili bir antibakteriyel ürüne...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kül Suyunun Kullanım Alanları

Hazırladığınız kül suyunu bulaşık makinasında, çamaşın makinasında veya temizlikte kullanabilirsiniz. İşte size kullanım alanları.Çamaşır makinesindeki kullanımı:Kül suyundan bir çay bardağı alarak çamaşır makinenizin deterjan...

Kül Suyu Nasıl Yapılır?

Eski insanların çamaşırlarını küllü su da yıkadığını biliyor veya duymuş olabilirsiniz. Günümüzde de doğal yaşama dönmek isteyenler kül suyunun nasıl yapıldığını ve çamaşır, bulaşık...

Örümcekleri Evinizden Uzak Tutmanın Doğal Yöntemleri

Dürüst olmak gerekirse, örümcekler evimizin içinde görmekten çok da hoşlandığımız canlılar değil. Tamamen zararsız canlılar olsalar da, tavan köşelerinden sarkan örümcek ağlarına kimse bayılmıyor....

Eviniz İçin En Etkili Antibakteriyel Sprey

Evinizi hemen hemen her yerini temizlemek için çok hızlı ve etkili bir antibakteriyel ürüne ihtiyacınız varsa bu tarif tam size göre. Tamamen doğal malzemeden...