Ana SayfaEvBANYOLaminat Tezgah Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

Laminat Tezgah Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

Laminat veya Formica, tezgahlar çok tercih ediliyor çünkü uygun maliyetli, bakımı kolay, son derece dayanıklı ve çok çeşitli renk, desen ve efektlere sahipler. Laminat tezgahın granit veya başka bir cilalı taştan yapılmış kadar parlak olması çok zordur. Bununla birlikte, laminat tezgahı parlatmanın yolları vardır.

Düzenli Temizlik

Laminat tezgahın doğal parlaklığını korumanın harika bir yolu düzenli temizliktir. Bu, lekeleri en aza indirecek ve aşındırıcı kirin yüzeye zarar vermesini önleyecektir. Bunun için antibakteriyel bir yüzey temizleyici ve yumuşak bir mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Laminat Tezgahlarda Çizikler Nasıl Giderilir?

Ovma

Ovma, laminat tezgahın yüzeyini daha eşit hale getirmenin harika bir yoludur ve bu da daha yansıtıcı bir parlaklığa sahip olmasına yardımcı olur. Harika bir doğal yöntem, karbonat tozunu suyla karıştırarak kaba bir macun oluşturmaktır. Bu, tezgahın üzerine parlatılabilir ve ardından nemli bir bezle çıkarılabilir.

Derin temizlik

Laminat tezgahınız özellikle kirliyse, derinlemesine temizlik yapmak iyi bir fikir olabilir. Bu, seyreltik bir ağartıcı ve su karışımıyla yapılabilir – litre su başına yaklaşık 1 çorba kaşığı ağartıcı. Bu karışım daha sonra pamuklu bir bez kullanılarak tezgah üzerine sürülebilir. Ancak lastik eldiven giymeyi unutmayın. Granit Yüzeyler İçin Temizlik Spreyi Yapımı

Laminat Tezgah Cilası

Piyasada özel laminat cila formülleri bulunmaktadır. Bunlar, mobilya cilasına benzer şekilde kullanılabilir: Tipik olarak püskürtülür, ardından bir silgi kullanarak dairesel hareketlerle ovulur. Bununla birlikte, bu ürünlerin içeriklerini kontrol etmek önemlidir. Laminat üzerinde yüksek silikon içeriği olan hiçbir şey kullanılmamalıdır. Silikon, tezgah yüzeyinizde donuk ve çizgili görünebilen ve çıkarılması son derece zor olan bir birikme oluşturabilir. Belirli bir laminat cilası bulamazsanız, cam elyafı veya akrilik için tasarlanmış olanlar da işe yarayacaktır. Tezgah Üzerindeki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

Araba Cilası

Ahşap mobilyalarda araba cilası kullanıldığını duymuş olabilirsiniz, ancak mat laminat tezgahlara parlaklık eklemek için de kullanılabilir. Sprey cila formüllerinden farklı olarak, araba cilası sıvı veya katı yüzeyli tezgah cilası olarak da gelebilir. Laminat tezgahı parlatmak için araba cilası kullanmak için, temiz bir tezgah üzerinde dairesel hareketlerle uygulanmalı ve yaklaşık 10 dakika bekletilmelidir. Daha sonra temiz bir bezle fazla mum parlatılmalıdır. Araba cilası laminat tezgahlara sadece parlak, granit benzeri bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda koruyucu görevi de görür. Laminat tezgahınız daha iyi görünecek ve daha uzun süre dayanacaktır. Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler