Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMIKasık Bölgesindeki Mantar Nasıl Geçirilir?

Kasık Bölgesindeki Mantar Nasıl Geçirilir?

Kasık bölgesini etkileyen mantar ile saçkıran veya sporcu ayağına neden olan aynı mantar enfeksiyonudur (tinea). Adı sadece etkilediği yeri gösterir. Çoğu kaşıntı vakası, enfekte olmuş cildi temiz ve kuru tutarak ve topikal antifungal kremleri uygulayarak tedavi edilebilir, ancak rahatsızlığın iyileştirilmesi için çalışacak bazı ev ilaçlarının yanı sıra, durumu iyileştirmek için bütüncül yaklaşımlar vardır.

Sülfür
Sülfür, kullanıma hazır bir preparattan satın alabilir veya evde yapılabilirsiniz. Mantar enfeksiyonu kaşıntısını tedavi etmek için kullanılan homeopatik bir ilaçtır. Kükürt, doğrudan tahriş olmuş bölgeye uygulanabilen hızlı bir kürdür. Ayak Mantarı Doğal Nasıl Tedavi Edilir?

Bir defter kağıdını kırın ve bir tabağa yerleştirin. Kağıdı ateşe verin ve tamamen yanmasına izin verin. Geride kalan siyah külleri yavaşça üfleyin ve plaka üzerinde sarımsı bir kalıntı bulmalısınız. Bu madde yanmış sülfürdür.

Sülfürü doğrudan kaşıntıdan etkilenen cilt bölgesine uygulayın ve bir gün içinde kaybolması gerekir. Sülfürü ayrıca bir macun oluşturmak için bebek yağı ile karıştırılabilir ve bölgeye merhem olarak uygulanabilir.

Psorinum
Mantar kaşıntıları için homeopatik bir tedavi olarak psorinum kullanın. Psorinum, egzama, akne, kaşıntı ve cilt ülseri dahil olmak üzere birçok cilt hastalığında kullanılan homeopatik bir ilaçtır. Tırnak Mantarı İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Evde yapılan ilaçlar
Yaygın ev yapımı kolay ev çözümleri sizi rahatlatabilir.

1 kısım beyaz sirke ve 4 kısım su kullanarak yumuşak bir sirke çözeltisi hazırlayın. Solüsyona bir bez sokun ve etkilenen alanı silin. Cildi iyice kurutun ve bol miktarda pamuklu iç çamaşırı ile örtün. Suya eklenen çeyrek bardak klorlu ağartıcı ile ılık bir banyo yapın. Durum iyileşene kadar her gün banyoya yapın. En iyi sonuç için cildi iyice kurulayın.

Diyetinize fazladan sarımsak ilave etmek veya ezilmiş sarımsak karanfilini doğrudan enfekte olmuş cilde uygulamak, kaşıntıyı gidermeye yardımcı olabilir. Sarımsak, tedavi edici ve koruyucu bir önlem olarak çalışan doğal antifungal özelliklere sahiptir. Saçkıran İçin Sarımsak Macunu Tedavisi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler