Ana SayfaEvBAHÇETemiz ve Sağlıklı Hava İçin Evinizde Bu Bitkileri Yetiştirin

Temiz ve Sağlıklı Hava İçin Evinizde Bu Bitkileri Yetiştirin

Evinizide ve ofisinizde bulunacak bazı bitkiler havayı temizler yorgunluk, stres, boğaz ve baş ağrınızla mücadele eder. Wall Street Journal’a göre , “yapılan bir araştırma vücuda zararlı sigara dumanı, boya, mobilya, inşaat malzemeleri ve diğer kaynaklardan gelen kimyasal madde ve toz parçacıkları ile kirletici etkilerini bitkilerle azaltabilirsiniz. Daily Mail ofislerinde saksı bitkilerinin yorgunluk, stres, kuru ağrısı, baş ağrısı, öksürük, ve icilt kuruluğunu azalttığını belirtiliyor. Sağlıklı çalışma ofisleri veya evler için yetiştirilmesi gereken bitkiler şunlar.

1. Kılıç çiceği

kilic-cicegi

Uzun boylu, bıçak şeklinde yaprakları ile oldukça dayanıklı bitkidir. Düşük ışığa tahammül edebilir, düzensiz sulamalarda bile hayatta kalabilir.

2. Zambak

lili

Tropikal bir görünüme sahip çekici bir seçenektir. Fazla güneşe maruz kalmaları halinde yaprakları aşağıya inebilir. Evcil hayvan ve bebeklerden uzak tutulmalıdır. Çünkü yaprakları az da olsa zehirlidir.

3. Janet Craig

janet-craig

Parlak, koyu yeşil gür yaprakları bu bitkiyi özellikle cazip hale getiriyor. Yaprakları kahverengi veya sarı benekli olabilir. Bu çicekler fazla su istemezler.

4. Kurdele Çiceği

kurdele-cicegi

Bu bitki örümceki anımsatan ince uzun yapraklara sahiptir. Bir tavana asılabilir veya uzun bir çiçek sehpasının üzerinden büyütülebilinir. Kediler için zehirlidir.

5. İncir ağacı

incir-agaci

İncir ağacı yıllarca yaşayabilir. Doğrudan güneş ışığı ve soğuktan uzak tutun. Yapraklarını ıslatarak nemlendirebilirsiniz. Her yıl yeniden yeşerecektir.

6. Kauçuk ağacı

kaucuk-agaci

Direk güneş gören bir mekanda rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Pencere kenarı bu bitki için ideal bir yerdir. Büyüme mevsiminde yapraklarını nemli tutun.

7. Aşk merdiveni

ask-merdiveni

Büyümesini ve sağlıklı olması için bir kaide üzerinde aydınlık veya güneş alan bir yerde yetiştirin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler