Ana SayfaSAĞLIKZeytinyağı ve Limon Suyu Karışın

Zeytinyağı ve Limon Suyu Karışın

Zeytinyağı ve limon suyu, alternatif tıpta da oldukça kullanılır ve sağlıklı bir besin maddesidir. Birlikte, vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve sağlıklı yağların güçlü bir kombinasyonunu sunarlar. Bu kombinasyonun kabızlık ve yüksek tansiyon kadar çeşitli hastalıklarda önerilmesinin nedeni bu olabilir.

Zeytinyağı zeytindeki doğal vitamin ve mineralleri korur. Llimon, C vitamini ile doludur. Ayrıca B vitamini, potasyum, fosfor ve antioksidan flavonoidler içerir. Antioksidanlar vücuttaki serbest radikal hasarını azaltmak için kritik öneme sahiptir.

Alternatif veya bütünsel çözümler her zaman geleneksel tıp kadar etkili olmayabilir, ancak daha az yan etki üretme eğilimindedir. İşte düzenli olarak limon suyu ve zeytinyağı kullanmak için 7 iyi neden.

7. inatçı Karın yağını azaltır
Bu karışımın karaciğeri ve safra kesesini destekleme kapasitesi yağların etkili bir şekilde sindirilmesine ve daha hızlı bir metabolizmanın yanı sıra anti-enflamatuar bir etkiye neden olur. Limon suyu ve zeytinyağı ayrıca göbek bölgesinde depolanan yağları metabolize eden esansiyel yağ asitlerini de içerir. Bu daha ince bir fiziğe ve daha düşük kalp hastalığı riski anlamına gelir. Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin 9 Faydası

6. Erken Yaşlanmayı Önlemeye Yardımcı Olur
Antioksidanlar, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmakta kritik öneme sahiptir, çünkü bizleri daha yaşlı görünmek ve hissetmek için bu sahte serbest radikalleri suçlayabiliriz. Serbest radikaller vücutta sıçrayarak bir antioksidan yanlarına bağlanıp negatif davranışı durdurana kadar sağlıklı hücrelere zarar verebilir. Her gün bir kaşık limon suyu ve zeytinyağı, güçlü bir antioksidan tekmesi sunar.

5. Saç, Cilt ve Tırnaklar İçin Harikadır
Saçlarınız ve tırnaklarınız teknik olarak canlı bir doku değildir ve bu nedenle dış nemlendirme olmadan kuru ve kırılgan hale gelebilir. Limon suyu ve zeytinyağı nemlendirmede harika bir iş çıkarırken, aynı zamanda gerekli besinleri de sağlar. Karışımı haftada birkaç kez ıslatma olarak kullanabilirsiniz. Parmaklarınızı karışımda 15-30 dakika dinlendirin ve mümkün olduğunca emildiğinden emin olmak için tırnaklarınıza masaj yapın. Zeytinyağınız Bozuldu Mu? Nasıl Anlarsınız?

4. Kabızlık ile savaşır
Zeytinyağı doğal bir müshildir, çünkü bağırsaklarınızın içini yumuşatır. Limon suyu ve zeytinyağı kombinasyonu, kabızlığın ağrılı durumunu gidermek için harika bir ilk adımdır. Sert kimyasal laksatiflerin şişkinlik, gaz ve kramp gibi yan etkileri olabilir ; oysa limon suyu ve zeytinyağı bu belirtileri giderir.

3. Kolesterol Kontrol Edebilirsiniz
Zeytinyağında bulunan sağlıklı yağlar kanınızdaki lipitleri düzenlemeye yardımcı olur, bu da arterlerinizdeki plak birikintilerinin oluşumunu yavaşlatır. Limon suyu, C vitamini ve flavonoidleri sayesinde de benzer bir fayda sunar. Araştırmalar, kanlarında yüksek C vitamini seviyesine sahip kişilerin, C vitamini eksikliği olan insanlardan daha düşük trigliserit ve kolesterol seviyelerine sahip olma eğiliminde olduklarını göstermektedir . Limon Yağı İçin 20 Mükemmel Kullanım

2. Dolaşımı Destekler ve Tansiyonu Düşürür
Zeytinyağının soğuk özelliklerinden biri, pıhtılaşma önleyici özelliklere sahip olmasıdır. Bu, kan akışını artırabileceği ve tehlikeli kan pıhtılaşması riskini azaltabileceği anlamına gelir. Kan basıncı söz konusu olduğunda, araştırmalar günlük zeytinyağı tüketiminin kan basıncını düşürmede çok etkili olduğunu ve katılımcıların% 35’inin ilaçlarını almayı bırakabileceğini göstermektedir.

1. Eklem Sağlığını Artırabilir
Limon suyu ve zeytinyağı aynı zamanda eklem bakımı için de mükemmel bir seçimdir. Limon suyundaki antioksidanlar, eklemleri alevlendirebilecek oksidatif strese karşı savaşırken, zeytinyağındaki anti-enflamatuar bileşikler, şişmiş bölgeleri daha da rahatlatır. Hepsinden iyisi, limon suyu ve zeytinyağı, ağızdan veya topikal olarak alındığında hem dolaşım hem de eklem sağlığı için faydalı olabilir. Topikal olarak denemek istiyorsanız, karışımı sadece eklemlere sürün. Varisli damarlar için de harika olabilir. Günlük uygun bir doz ½ her bir çorba kaşığı kadardır. Günde birden fazla doz almayınız, çünkü çok fazla mide ağrısı ve yumuşatılmış diş minesi gibi bazı yan etkileri olabilir. Her Sabah Güne Neden Limonlu Su ile Başlamalıyız?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler