Ana SayfaEvBANYODuş Gideri Kokusundan Nasıl Kurtulunur?

Duş Gideri Kokusundan Nasıl Kurtulunur?

Duş giderindeki kokulara borudaki birikintiler ve bakterilerden kaynaklanabilir. Bu anaerobik bakterilerin bazıları, suda yaşar ve lağım gibi kokan hidrojen sülfür gazı üretir. Saç veya sabun köpüğü birikmesi gibi unsurlar koku yapar. Küf ayrıca sabunun üzerinde büyüyebilir ve kanalizasyona küf kokusu verebilir. Drenajın iyice temizlenmesi veya havalandırılmsaı kokuların önlenmesine yardımcı olur.

Gider Süzgecini Çıkarın

Derinlemesine temizlik için gider süzgecinin kendisinin çıkarılması gerekir. Çoğu duş süzgeci, tek bir vida ile tutturulmuştur. Bir vida görmezseniz, tek yapmanız gereken süzgeci kaldırmaktır. Duş Perdesini Temizlemek İçin Basit Bir Tüyo

Hem Drenajı hem Süzgeci Temizleyin

Süzgeci çıkardıktan sonra fark edeceğiniz ilk şey, alt taraftaki bir saç ve pislik tabakasıdır. Bir çift lastik eldiven giyin ve bir sünger ve ılık sabunlu su veya dezenfektan ve su karışımı kullanarak saçı ve pisliği çıkarın. Giderin içine bakarsanız, aynı pisliğin drenaj borusunu kapladığını görürsünüz. Parmaklarınızı, eski bir diş fırçası ile olabildiğince çok saçı çekin. Silindir artık pislik kalmayıncaya kadar durulayın ve tekrar temizleyin.

Drenajı Dezenfekte Edin ve Kokusunu Giderin

Drenajı içine 50-50’lik bir ev tipi çamaşır suyu ve su solüsyonu dökerek dezenfekte edebilirsiniz, ancak çamaşır suyu drenaj borusunun kenarlarından aşağı akacaktır ve kokuya neden olan tüm organizmaları öldürmeyebilir. Alternatif olarak, gidere bir bardak karbonat ve ardından bir bardak beyaz sirke dökün . Karışımın borunun içinde birkaç dakika köpürmesine izin verin, ardından sıcak suyla yıkayın. Kalan kokulardan kurtulmak için gerekirse tekrarlayın. Duş Camından Kireç Nasıl Çıkarılır?

Drenaj Kokularını Önleme

Duş kokuları söz konusu olduğunda asıl suçlu sabundur. Duşta sabun kullanmayı bırakamazsınız, ancak haftada bir kez gidere kaynar su dökerek sabunun birikmesini ve sorun haline gelmesini önleyebilirsiniz. Sabunun biriktiğinden şüpheleniyorsanız, enzim bazlı bir kanalizasyon temizleyiciyle çözün ve ardından suyu ekleyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler