Ana SayfaEvBANYOGiderde Kaybolan Yüzüğü Geri Alma Yöntemleri

Giderde Kaybolan Yüzüğü Geri Alma Yöntemleri

Yüzüğünüz giderde aşağı doğru ilerlediğinde panik yapma zamanı değildir. Kanalizasyondan aşağı düşen bir mücevher parçasını almanın birkaç yolu vardır.

Ne Yapmamalı?

Musluğa uzanmayın ve kanalizasyona su göndermeyin. Su, öğeyi yalnızca daha aşağıya götürür.

Ev tipi bir elektrikli süpürge kullanmak elektrik çarpması riskini taşır. Su bulunan alanlarda çalışırken her zaman ıslak / kuru atölye elektrik süpürgesi kullanın. Suyla çalışmak üzere tasarlanmamış bir süpürge ciddi bir tehlike olabilir. Tıkalı Giderler Açmanın Doğal Yolları

Takı Parçasının Gücü

Mücevher eşyası giderin hemen içindeyse ve görünür durumdaysa, ıslak / kuru süpürge, yüzüğü veya diğer küçük mücevherleri daha da aşağıya gitmeden emebilir. Küpe, kravat iğnesi veya ince, hafif halkaları çekebilir. Elektrik çarpması riskini önlemek için süpürgenin ıslak ayarda olması gerekir.

Hala yerinde ise tıpayı küvet tahliyesinden çıkarın. Sahip olduğunuz tapanın türüne bağlı olarak, tahliye borusundan kolayca çekebilir veya vidasını açıp kaldırabilirsiniz. Süpürge hortumunun ağzına bir parça tülbent, naylon veya başka bir ince kumaş yerleştirin. Mücevher eşyası tülbentten geçerse mücevherini süpürgenin toz haznesine kaçar ve bulmanız zor olabilir. Duş Giderindeki Saçlardan Neden Tiksiniriz?

Ağır Bir Mücevheri Almak İçin

Alyans gibi daha ağır bir mücevher parçası, ıslak / kuru bir elektrik süpürgesinin emişine karşı dirençli olabilir. Bu durumda, yüzüğünüzü çıkarmak için dikkatlice kanalizasyona kerpeten yoksa, bir tel elbise askısı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Küvet giderine bakmak için bir el feneri kullanın. Yüzüğü görebiliyorsanız, askıyla geri alabilirsiniz. Askıyı bir ucundan kanca şekline getirin ve kalanını açın, böylece uzun, ince bir tel parçası elde edersiniz. Askıyı kaldırırken halkayı sağlam tutmak için kancanın yeterince açılı olduğundan emin olun.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler