Ana SayfaAİLEKeneden Korunmak İçin Çay Ağacı Yağı Kullanın

Keneden Korunmak İçin Çay Ağacı Yağı Kullanın

Sıcaklarla birlikte keneler ortaya çıkmaya başladı. Rakamlar insanlarda kene ısırıklarının sayısının her yıl arttığını gösteriyor. Yakında ormanda yürüyüşe mi çıkacaksınız? O zaman vücudunuzu kene ısırıklarına karşı korumak önemlidir. O zaman kenelerin yaşam alanlarına girmeden önce bu doğal yağı kullanın.

İklim değişikliği nedeniyle keneler daha uzun süre aktif kalır ve yaz öncesi ve sonrası aylarda da görülebilmektedir. Bu nedenle, ormanda yürüyüş yaptıktan sonra daima vücudunuzu dikkatlice kontrol edin. Bir kene tarafından ısırılmışsanız, Lyme hastalığı taşıyor olabilirsiniz. Vücudunuzun herhangi bir yerinde kene buldunuz mu? Öyleyse, güvenli bir şekilde çıkardığınızdan emin olun. Evcil Hayvanlar İçin Etkili Pire ve Kene Tozu Yapımı

Keneleri önlemek için uçucu yağ

Önleme genellikle tedaviden daha iyidir. Bu nedenle keneleri önlemek için yıllardır doğal çay ağacı yağı kullanan korucuların tavsiyelerine kulak vermeliyiz. Bu uçucu yağ, duş ürününüze eklenebilir ve daha sonra bir ormana veya ağaçlık alana gitmeden önce kendinizi yıkayabilirsiniz. Yağ insanlar için uygundur, ancak evcil hayvanlar için zehirli ve hatta ölümcül olabilir. Okaliptüs ve limon yağı evcil hayvanlar için tehlikeli değildir ve çay ağacı yağına alternatif olarak kullanılabilir.

Alkol kullanmayın

Bazı insanlar bir kene tespit ettiklerinde hemen alkol alırlar. Arkasındaki fikir gerçekten şaşırtıcı değil çünkü alkol hayvanı uyuşturuyor. Ancak keneyi çıkarırken alkol kullanmak kötü bir fikirdir. Kene daha sonra mide içeriğini cildinize kusar. Bu kaçınmak isteyeceğiniz bir şeydir. 12 Ev Zararlısı ve Onlardan Kurtulmanın En İyi Yolları

Doğru şekilde çıkarın

Keneyi özel cımbızla çıkarmak en iyisidir. Böceği cımbızla deriye mümkün olduğunca yakın tutun, böylece başı deride olacak şekilde kopma olasılığı en düşük olur. Önce, keneyi serbest bırakmak için cımbızı sola veya sağa çevirin, ardından çekip çıkarın. Kafasının bir parçası ciltte kalırsa endişelenmeyin, zararsızdır. Cımbızla kavranamayan kıymık gibi kendi kendine çıkar.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler