Ana SayfaEvBAHÇEParlak Pirinç Eşyanın Kararması Önlenir?

Parlak Pirinç Eşyanın Kararması Önlenir?

Pirinç, oksijene maruz kaldığında otomatik olarak kararmaya başlar. Parlatılmış pirincin kararmasını önlemenin tek yolu, havanın pirince ulaşmasını önleyecek şeffaf bir sızdırmazlık tabakası ile kaplamaktır. Pek çok pirinç yüzey orijinal olarak bu kaplamayla gelir, ancak zamanla aşınabilir. Sık sık parlatma yapmadan pirinci parlak ve yeniymiş gibi tutmak için kaplamayı birkaç yılda bir yenileyin. Şeffaf bir poliüretan sızdırmazlık maddesi, renk bozulmasına neden olmadan pirinci oksijene maruz kalmaktan koruyacaktır. Pirinç veya Metal Nasıl Boyanır?

Yapılışı

Yumuşak bir beze az miktarda tiner sürün. Mevcut kaplamaları çıkarmak için tineri pirinç yüzeyine sürün. Kalıntıları gidermek için pirinç yüzeyi temizleyin, nemli bir bezle silin. Pirincin bir gece kurumasına izin verin.

Pirinç eşya veya objeleri limon suyu ve tuz karışımıyla parlatın. Limon suyunda çözülmemesi için yeterince tuz ekleyin. Pirinç parladığında sabun ve suyla yıkayın.

Pirinç üzerine bir fırçayla bir poliüretan kaplama boyayın. Kaplamanın iki saat kurumasına izin verin. Pirinç üzerine toplam dört kat macun uygulayın. Taşımadan veya dokunmadan önce pirincin 24 saat kurumasına izin verin. Pirinç Eşyalardaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler