Ana SayfaEvDEKORASYONLinolyum (Muşamba) Zeminler Nasıl Ağartılır?

Linolyum (Muşamba) Zeminler Nasıl Ağartılır?

Evinizdeki parke, fayans veya muşamba gibi ne tür bir zemin kaplamanız olursa olsun, zarar vermekten kaçınmak istiyorsanız, düzenli bir süpürme ve silme rutininizin bir parçası olmalıdır. Özellikle linolyum(muşamba), çoğu temizlik ürünü ve malzemesine dayanacağı için temizlenmesi nispeten kolaydır. Muşamba döşemenizin derin bir dezenfekte edilmesi gerekiyorsa veya sararma varsa endişelenmeyin.

Zeminini Hazırlama

Lekeleri çıkarmak, sararmayı azaltmak veya ortadan kaldırmak için linolyum zeminlerinizin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Ahşap Zeminden Çizikler ve Lekeler Nasıl Temizlenir?

Buna başlamadan önce, yerleri iyice süpürün. Ardından, odadaki tüm kapıları ve pencereleri açın. Bu ıslak zeminlerinizin daha hızlı kurumasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda temizleme sırasında nefes almanızı kolaylaştırır.

Linolyum Nasıl Temizlenir?

Çamaşır suyu, linolyum döşemeyi temizlemek için güvenlidir, ancak bol su ile seyreltmelisiniz. Zeminleri ağartıcı ve suyla temizlerken, büyük bir kovada ¾ fincan çamaşır suyunu bir kova suyla karıştırın ve uygulamak için bir paspas kullanın. Zemini sildikten sonra suyla durulamadan önce yaklaşık beş dakika bekletin.

Ekstra derinlemesine bir temizlik için durulama suyuna sirke ekleyebilirsiniz. Başlamak için, bir kova suya bir miktar sirke ekleyin ve karışımı zeminlerinize sürün. Zemin kuruduktan sonra, 1 ölçek çamaşır suyunu 4 parça suyla karıştırın ve belirli bir lekeyle uğraşıyorsanız zemini fırçalamak için bir paspas veya sünger kullanın. Sirkeyle Temizlemede Yapılan 3 Hata

Ardından, çamaşır suyunu çıkarmak için yere sirke ve su solüsyonu ile bir kez daha paspaslayın ve zemini tekrar kullanmadan önce iyice kurumasını bekleyin.

Vinil Zeminlerin Ağartıcı ile Temizlenmesi

Çamaşır suyunun linolyum zeminde kullanılması güvenli olsa da, vinil üzerinde kullanılması tavsiye edilmez. Sert kıllı ovma fırçaları veya süngerleri, aşındırıcı deterjanlar ve temizleyiciler, buharlı temizleyiciler ve amonyak veya ağartıcı gibi bazı ürünler asla vinil malzeme üzerinde kullanılmamalıdır. Bunun yerine, elma sirkesi ve su kullanın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler