Ana SayfaEvBANYODonuk Yer Karoları Nasıl Parlatılır?

Donuk Yer Karoları Nasıl Parlatılır?

Seramik karolar dayanıklıdır, ucuzdur ve çok farklı renk, tasarım ve dokuda mevcuttur, bu da onları mutfaklar, banyolar ve çamaşır odaları gibi evin ıslak alanlarında döşeme için mükemmel bir seçim haline getirir. Evin ıslak alanları genellikle yüksek trafik alanlarıdır ve karo yiyecek, temizlik ve banyo veya çamaşır ürünleri gibi ev eşyalarından dökülmelere maruz kalır. Zamanla karolar düzenli temizlikle bile donuklaşabilir.

Mutfaktaki Yağlı Yerleri Temizlemenin Kolay Yolu

Zemin cilası gibi, karo zeminleri parlatma iddiasında bulunan ticari bir ürünü kullanmak cazip gelse de, genellikle bu ürünler karo üzerinde birikip rengini değiştirerek karoyu daha da kötü gösterir. Mat karo zeminleri parlatmak, muhtemelen evinizde bulunan eşyalarla gerçekleştirilebilecek basit bir işlemdir.

Toz ve kiri temizlemek için zemini süpürün. 3 litre suya 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı koyun. Kovanın geri kalanını ılık suyla doldurun.

Zemini bulaşık deterjanıyla silin. Çok kirli alanlar için, tüm kiri ve lekeleri temizlemek için yumuşak kıllı bir sert fırça kullanın.

Sirkeyle Temizlemede Yapılan 3 Hata

Zemini temiz, soğuk suyla iyice durulayın. Kuruduğu zaman yer karolarının eskisi gibi parladığını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler