Ana SayfaEvBAHÇEFareleri Uzaklaştıran Baharatlar

Fareleri Uzaklaştıran Baharatlar

Fareyi uzak tutmak için zehirlemenize gerek yok. Bunun yerine, onları evinizden ve bahçenizden uzaklaştırmak için baharatları kullanın. Evinizin içine veya dışına baharatları serpmeniz yeterli olacaktır.

Acı Biber

Fareler, acı biber gibi baharatlarla uzak tutulabilir. Ayrıca haşereleri uzak tutmak için cayanne biberi veya Tabasco kullanabilirsiniz. Koku o kadar kuvvetlidir ki, baharatların kokusu fareleri uzaklaştırır. Fare yerse acıyı hissedecektir. Bu nedenle bu baharatlı maddelerle karşılaştıktan sonra kaçmaları muhtemeldir.

Nane yaprakları

Nane gibi daha tatlı kokulu maddeler de fareleri uzaklaştırır. Fareleri kovmak için genellikle nane yağı veya nane yaprakları kullanın.

Sarımsak

Fareleri uzaklaştırmak için sarımsak tozu veya doğranmış sarımsak dişlerini serpin. Sarımsak çok güçlü olduğu için, fareler gibi yüksek koku alma duyusu olan hayvanların burunlarına saldırır. Kemirgenler sarımsağı çok tatsız bulur.

Köri tozu

Köri tozu veya biber gibi güçlü baharat karışımları da fareleri uzak tutmak söz konusu olduğunda faydalıdır. Köri tozu, sarımsak ve biber gibi farelerin kendi başlarına sevmediği birden fazla ürün içerir. Köri ayrıca zerdeçal, kişniş ve kimyon gibi diğer güçlü baharatları da içerir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler