Ana SayfaGÜZELLİKAnti-AgingCildinizi Daha Sıkı Yapabilirsiniz

Cildinizi Daha Sıkı Yapabilirsiniz

Cilt yaşlanma veya ilaçlardan dolayı incelebilir. Cilt altındaki koruyucu yağ tabakasını incelir ve cildi daha kırılgan hale getirir. Kendinize özen göstermek cildin onarılmasına yardımcı olabilir veya en azından ilerlemesini önleyebilir.

Yürüyüşe ve koşuculara ayaklarının altında sert bir cilde ihtiyaç duyar böylece kabarcıklar oluşmaz. Günlük olarak uygulanan Benzoin ve İzopropil alkol tentürü, cildin sertleşmesine yardımcı olacaktır. Kırışıksız Ciltler İçin 3 Üzümlü Yüz Maskeleri

İnce Ciltleri Sertleştirin
Cilde gerekli antioksidanları sağlamak için her gün en az beş meyve ve sebze yiyin. Meyve ve sebzelerde bulunan vitamin ve mineraller, ciltteki kolajeni sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Cilde sık sık A, C ve E Vitaminleri içeren bir nemlendirici uygulayın. Bu nemli kalmasına yardımcı olacak ve kuruma ve dökülmeyi önleyecektir. Nemlendiriciler aynı zamanda nemi tutarak sertleştirmeye yardımcı olacaktır.

Güneşin en fazla zarar verebileceği zamanlarda açık havada zaman geçirmekten kaçının. Bu yoğun saatler 10:00 – 14:00 arasındadır. Güneş cilde zarar verir ve onu erken yaşlandırabilir. Hassas Ciltler İçin Köpük Banyosu Nasıl Yapılır?

En az 5 -8 bardak sıvı alın. Kuru cilt, ince cilde neden olabilir. Cildi nemli tutmak cildin kurumasını ve incelmesini önler.

Ayaklarınızın su toplamasını önlemek için cilt sertleştirme
Benzoin tentüründe bir pamuk ıslatın ve her sabah sertleştirilmesi gereken cildi ovalayın. Ayakkabı giymeden önce kurumasını bekleyin.

Pamuğu İzopropil alkolüne batırın ve her gece cilde uygulayın.

Cildinizi sertleştirmek için Adım 1 ve 2’yi iki hafta boyunca tekrarlayın. Kuru Ciltler İçin 10 Basit Ev Yapımı Nemlendirici

Uyarı
Varsa sigarayı bırakın. Sigara içmek kan damarlarını kısıtlar ve bu da cildinize kan akışını azaltır ve ince bir cilde sahip olursunuz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler