Ana SayfaEvSiyah Kot Pantolondan Beyaz Çizgileri Nasıl Çıkarılır?

Siyah Kot Pantolondan Beyaz Çizgileri Nasıl Çıkarılır?

Siyah kot pantolon üzerindeki beyaz çizgiler, çok fazla çamaşır deterjanı, çözülmemiş deterjan veya sert su mineral birikintilerinden kaynaklanabilir. Ayrıca kotları renklendirmek için kullanılan boyanın solmaya karşı direnci, bazı boyalar diğerlerinden daha fazla solduğundan, kotların nihayetinde çizgilenmeye başlamasına neden olabilir. Siyah kotunuzdaki beyaz çizgileri çıkarmak için neden kaynakladığını bilmeniz gerekir.

Kot pantolonunuzun kıvrımlarında pudra gibi olup olmadığını kontrol edin veya siyah kot pantolonunuzdaki beyaz çizgilerden birini tırnağınızla çizin.

Siyah Kotların Rengini Nasıl Korursunuz?

Belirgin çamaşır tozu veya mineral tortusu belirtileri bulursanız veya tırnağınızla çizgiyi kazıyabiliyorsanız kotunuzu durulayın. Kotu duruladıktan sonra, solmasını önlemek için içini ters çevirin ve düşük ısıda veya ipte kurutun.

Çizgilerin solduğundan şüpheleniyorsanız kotu boyayın. Klasik boyama kotu bir su ve boya çözeltisiyle dolu bir lavabo veya kovaya batırma ile yapılır.

Suya yumuşatıcı veya 1/2 çay kaşığı tuz ekleyin.

Kot pantolonunuzun koyu renkli dış yüzeyinin çamaşır makinesinde dönerken sürtünmesini ve yıpranmasını önlemek için yıkamadan önce kotu ters çevirin.

Solan Siyah Pamuklu Giysiler Nasıl Canlandırılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler