Ana SayfaHAYATBeyaz Converse Ayakkabıları Hızlı ve Etkili Temizleme

Beyaz Converse Ayakkabıları Hızlı ve Etkili Temizleme

Beyaz converse ayakkabı son dönemlerde çok moda. Herkesin ayağında bulunan ayakkabı çok rahat ve şık olmasının yanısıra renginden dolayı çabuk kirleniyor. Yeni ayakkabınızla yağmura yakalanırsanız dert etmeyin. Converse ayakkabılarınızı nasıl temizlemeniz gerektiğinin püf noktalarını size vereceğiz. Tertemiz ayakkabılara sahip olacaksınız.

Karbonat ve Sirke

Neye ihtiyacınız olacak
Sirke
Karbonat
Fırçalamak için fırça

Nasıl Yapılır?
Bir parça karbonat iki kısım sirkeyi bir cam kapta birleştirin. Biraz sıcak su ekleyin. İhtiyaçlarınıza göre miktarı artırabilirsiniz.
Eski bir diş fırçasıyla birkaç dakika boyunca ayakkabıların üzerinden ovun.
Gerekirse işlemi tekrarlayın. Bir çamaşır makinesine atın veya su ile durulayın ve kurutun. Beyaz spor ayakkabıdaki çamur nasıl temizlenir?

Diş macunu ile

Neye ihtiyacınız olacak

Diş macunu
Eski diş fırçası

Nasıl yapılır?
Diş macununu, ayakkabılarınızın kirli noktalarına uygulayın. Jel olan diş macunu kullanmayın. Sadece beyaz renkli bir diş macunu olsun. Yaklaşık 15 dakika bekleyin. Soğuk suda ayakkabılarınızı durulayın veya çamaşır makinesine koyun. Onları kuru tutun ve gerekirse işlemi tekrarlayın. Spor ayakkabıları portakal kabuklarıyla yenileyin

Hidrojen Peroksit ve Karbonat

Neye ihtiyacınız olacak
Hidrojen peroksit
Karbonat
Ilık su
Eski Diş Fırçası

Nasıl Yapılır?
Bir çorba kaşığı karbonat ile sırasıyla yarım çorba kaşığı hidrojen peroksit ve ılık su ile karıştırın. Bir macun haline getirin. Eski bir diş fırçasıyla macunu ayakkabıların her yanına veya etkilenen alanlara uygulayın. Onları otuz dakika bekletin. Onları su ile durulayın veya çamaşır makinesine koyun. Bu uygulama sırasında eldiven kullanın. Spor ayakkabılar kokması nasıl önlenir?

Ağartıcı

Neye ihtiyacınız olacak
Çamaşır suyu
Diş macunu
Karbonat
Diş fırçası
Limon (isteğe bağlı)
Ilık su

Nasıl yapılır?
Tercihen sıvı çamaşır suyu kullanın ve yaklaşık 50 ml ajan alın. Bir çorba kaşığı kabartma tozu ve diş macunu karıştırın. Biraz sıcak ekleyin ve akıcı bir macun haline getirin. Bunu ayakkabılarınızın her yerine uygulayın ve birkaç saat bekletin. Soğuk suyla veya çamaşır makinesinde ayakkabılarınızı yıkayın. Spor ayakkabılarınızı 8 adımda temizleyin
Alternatif olarak, limonun doğal ağartma özelliklerine sahip olduğu için limonla ovun ve pudra püskürtünüz.
Ancak, çamaşır suyunun ayakkabılarınızı eski ve solgun hale getirebileceğini unutmayın.

Karbonat, Çamaşır Deterjanı ve Su

Neye ihtiyacınız olacak
Karbonat.
Çamaşır deterjanı.
Su
Eski Diş Fırçası

Nasıl yapılır?
Eşit parça karbonat ve çamaşır deterjanı kullanın. Pürüzsüz, akıcı bir macun haline getirmek için biraz su ekleyin. Bunu ayakkabıların her yerine uygulayın. Bağçıklar da bu sıvıya batırılabilir. Yaklaşık 30 dakika bekletin. Ayakkabıları suyla yıkayın veya çamaşır makinesine koyun ve sonra kurutun.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler